Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Debrecín, město ve východním Maďarsku

DebrecínPokaždé, když vás přepadne cestovní mánie, nemusíte vyjíždět za oceán. I v Evropě, docela blízko našich hranic můžete uspokojit choutky po dobrodružství a zážitky.

Pro tentokrát třeba v  maďarském Debrecíně. Ve městě debrecínských klobás a pečínek můžete ochutnávat místní dobroty a nebo třeba obdivovat bohatou historii města. Přitom budete stát oběma nohama v Debrecíně i v kalvínském Římě zároveň.

 

 

 

Do kalvínského Říma to máte jen po dálnici

Debrecín nebo-li také Debrecen je třetím největším městem v Maďarsku. Nachází se na jeho východě a známé je především svou bohatou historií, kterou nám při procházce městem budou připomínat především kostely. Dobře dostupné je třeba po dálnicích - Brno, Bratislava, Budapešť a Debrecen, nejkratší cesta z Ostravy pak vede přes Košice.

 

Trasa jízdy  autem z Prahy do Debrecínu. Vzdálenost: 753 km. Čas: 7:51. Mapa - openstreetmap.org

 

Protože se zde rozšířilo kalvínské náboženství, město dostalo přídomek kalvínský Řím. Proto můžete své přátele a známé poškádlit tím, že jste byli ne v Debrecíně, nýbrž v kalvínském Římě, většina z nich bude pak město na mapách jen marně hledat.

DebrecínCo tady můžete dělat? Hlavně za historií, kterou můžete nejlépe obdivovat pěšky. Město není velké a většinou se dá pěšky hravě zvládnout - minout byste neměli Velký kalvínský kostel, Deri muzeum, Csokonaiovo divadlo, hlavní promenádní třídu Piac utca, rekreační zónu Velký les, kde se nachází botanické a zoologické zahrady, univerzitní areál a lázeňská centra a zastavit byste se měli i v některém z obchůdků, kde nakoupíte místní dobroty.

Pokud vás budou bolet nohy, využít můžete některý z hromadných dopravních prostředků. Je libo tramvaj, trolejbus nebo autobus?

 

 

 

Ve Velkém lese se určitě neztratíte

Potom, co se naplno nasytí místními dobrotami a projde všechny památky míří většina turistů do rekreační zóny Velký les, kde se může naplno oddat rekreaci a odpočinku. Velký les se nachází na sever od centra města a nabízí  všestrannou zábavu - zoologické zahrady, botanické zahrady, především pak lázeňský komplex Aquaticum s léčivou vodou o teplotě 63°C. 

 

 

A co vy, přepadají vás cestovní choutky? Naplno je uspokojíte v maďarském městě Debrecín. Tak rozměňte nějaké ty forinty a zamiřte do Maďarska, třeba druhý srpnový týden, kdy se v Debrecíně tradičně již od roku 1905 koná Květinový karneval.

Autor: Andrea Nováková

 

    Přehled ubytování v této lokalitě

Debrecín

Debrecín - hotely

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Průvodce - Hortobágy

Na skok u maďarského moře

Harkány – maďarské lázně

Městečko, lázně a jezero Hévíz

Sarvár - maďarské lázně

Letiště v Maďarsku

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.