Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Tokaje na sklenku tokajského

Velcí milovníci  vína by měli alespoň jednou za svůj život navštívit vinařské městečko Tokaj na severovýchodě  Maďarska. To je proslulé svou vinařskou tradicí a malebnou přírodou. Před nejznámějším vinným sklípkem Rákoczy vás přivítá socha Bakchanta - antického boha vína, zábavy a neřesti.

 

 

 

Víno v Tokaji teče proudem

Vinařská oblast v Tokaji se nezapře. Ať už pomineme název města, na souvislost s dobrým vínem zde narazíte takřka na každém kroku. O vinné sklepy, vinice a suvenýry spojené s vínem zde není nouze.

V malebné oblasti Tokaj se pěstují především odrůdy vín Furmint, Muškát žlutý a Hárslevelű. Najít si své oblíbené můžete například v říjnu, kdy se zde konají slavnosti vinobraní. Ovšem do října čekat nemusíte. Stačí zavítat do některého z všude přítomných vinařských sklípků. A třeba rovnou do toho největšího. Vinný sklep  Rákoczy měří půldruhého kilometru a je v něm uskladněno asi 20 tisíc litrů vína. Před jeho vchodem, na fontáně a na sudu vás přivÍtá antický bůh vína a dobré zábavy Bakchant.

 

Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Torkolat Panzió Cena na noc pro dva - 901 Kč
  Tip na hotel: Huli Panzio Cena na noc pro dva - 740 Kč
  Tip na hotel: Toldi Fogadó Cena na noc pro dva - 1 050 Kč

 

 

Městečko Tokaj vám bude vyprávět svůj příběh

Ani abstinenti se v Tokaji nudit nebudou. Ačkoliv vás v Tokaji nečeká bůhvíjak kolik památek, k dlouhým procházkám vás vyzve krásná příroda. Při nich vám město Tokaj může vyprávět svůj dlouhý příběh. Třeba o tom, že víno se zde pěstuje už od roku 1067. Nebo o tom, že město bylo poznamenáno oběma světovými válkami. Z ruin však povstalo, zachovalo si svou tvář a nyní oslňuje turisty z celého světa.

Protože leží město Tokaj na hlavním vlakovém nádraží, je dobře dostupné. Už na nádraží si užijete pohled na historickou parní lokomotivu, která je tam umístěna jako památník.

 

Trasa jízdy autem z Prahy do Tokaje. Vzdálenost: 744 km. Čas: 8:04.

Mapa - openstreetmap.org  

 

 

 Projdete-li celé městečko, jeho půvabné náměstí a další skvostné zastavení a zbude-li vám ještě čas, zavítejte do okolí. Třeba do nedalekého města Sárospatak k hradu Rákoczi. Nebo do sousedního města Tarcal, které nabízí dva architektonicky skvostné kostely a jednu synagogu.

V Tokaji, lehce ovínění, si dovolenou rozhodně užijete.

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Maďarsko - Hortobágy

Na skok u maďarského moře

Last minute dovolená v Maďarsku - přehled

Nové letecké spojení z Katovic a Budapešti do Agadiru

Harkány – maďarské lázně

Wizzair - letecký plánovač výletů

Lázně a jezero Hévíz

Sarvár - maďarské lázně

Město Segedín

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.