Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Drage - oáza klidu i cesta k přírodě

Půvabná  chorvatská vesnička Drage leží téměř přesně na půli cesty mezi městy Zadar a Šibenik a jen pouhých 10 km od známého letoviska Biograd na Moru.

Původně rybářská vesnice se až téměř do nynějška vyhnula masovému turistickému zájmu. Díky tomu může nabídnout klidné prostředí vhodné pro rodiny s dětmi i pro osamělé cestovatele toužící poznat krásy Chorvatska z jiného úhlu.

 

 

 

Poloha

Vesnička Drage je součástí Zadarské riviéry a jen 2 km severozápadně od ní se nachází známější letovisko Pakoštane. Ze západní strany jí omývá průzračně čisté Jaderské moře, na jehož pobřeží naleznete mnoho menších oblázkových pláží s pozvolným vstupem do vody.

Přírodní zajímavostí dané oblasti je však Vranské jezero, které dosahuje velikosti 30,2 km2 a je tak druhým největším jezerem v celém Chorvatsku. Původně se jednalo o sladkovodní jezero, ale po propojení s mořem získala jeho voda mírně slanou chuť.

 

 

   
  Čtěte také: Doba letu do Zadaru
   

 

 

Vybavení

V samotném městě najdete obchod, bankomat a několik kaváren, pizzerií a restaurací nabízející chorvatské speciality i  rybí kuchyni. Za většími obchody, směnárnami či poštou budete však muset zamířit do blízkého Pakoštane.

 

Výlety

Milovníci přírody mohou zamířit k 1 km vzdálenému Vranskému jezeru, kde se také od roku 1999 nachází přírodní rezervace opatrující různé druhy živočichů. Najdete zde také hojně navštěvovanou ornitologickou rezervaci. Navštívit můžete také národní park Kornati či známá města Zadar či Šibenik. Více možností výletů najdete v nedalekém Biogradu na Moru, odkud se lze vydat například na souostroví národního parku Kornati.

 

Sport a zábava

Samo moře vybízí k různým podobám vodních sportů, jako jsou například jachting, windsurfing a jiné. Vranské jezero obchází několik turistických a  cyklistických tras. Pokud však toužíte po nočním životě, navštivte již zmíněné Pakoštane nebo Biograd.

 

Hotely, kempy, apartmány

  Tip na ubytování : Apartment Gordana Cena na noc pro dva - 1 300 Kč
  Tip na ubytování:  Vila Marija-Roza Cena na noc pro dva - 1 486 Kč
  Tip na ubytování:  Hotel Stipe Cena na noc pro dva - 1 820 Kč

 

Autor: Kateřina Šťastná

 

 

     
 

Mohlo by vás zajímat: Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 
     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.