Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Egejská riviéra - Přímořský turecký ráj

U pobřeží Egejského moře, v jihozápadní části  Turecka, se rozprostírá Egejská riviéra. Oblast, kde se mísí turecká kultura s tou řeckou. Turisticky zajímavá jsou archeologická muzea, hrady, předlouhé pláže a ideální podmínky pro vodní sporty.

Nedaleko odsud je oblíbený řecký ostrov Kos, jehož návštěva se může stát jedním z mnoha výletů po okolí.

 

 

Egejská riviéra není tak obletována nadšenými turisty jako riviéra Turecká. Díky tomu budete mít veškerý komfort tyrkysového moře, bujných horských masivů a bohaté antické historie přímo na dosah ruky.

Výhodná poloha Egejské riviéry umožňuje návštěvu nedalekých řeckých ostrovů Rhodos, Kos a Samos. Celá tato oblast láká dlouhými romantickými plážemi, spoustou kavárniček, barů a diskoték a ideálními podmínkami pro adrenalinové vodní sporty.

Samozvaným symbolem riviéry je pláž ve tvaru jazyka, kterou jste zajisté viděli na mnohých fotografiích. Pláž se nachází v letovisku Ölüdeniz, v překrásné azurové laguně. Právem byla pláž zařazena mezi dvacet nejkrásnějších pláží světa. Pokud jste vyznavači aktivně strávené dovolené, můžete si vychutnat pohled na pláž z ptačí perspektivy. Z hory Babadag je možné zažít pravý paragliding s výhledem na celou zmíněnou pláž.

Pokud milujete zvířata, určitě si nenechte ujít návštěvu pláže Iztuzu. Právě tady klade svá vajíčka ohrožený druh želvy karety obecné.

 

Co navštívit na Egejské riviéře

Bodrum je bezesporu nejvyhledávanějším místem Egejské riviéry. Přístavní město, s hradem a expozicí podmořské archeologie, se pyšní písčitými a oblázkovými plážemi. V místním aquaparku se vyřádí především děti.

Letovisko Marmaris, zvané též Zelený Marmaris, je vhodné pro mladé lidi, kteří zbožňují noční život a nicnedělání na přilehlých plážích. Známý je také místní přístav jachet Netsel.

Přístavní městečko Kusadasi se postupně stává vyhledávaným rekreačním střediskem cestovatelů z celého světa.

 

Kusadasi 

 

  Tip na ubytování v Kusadasi -  Hbs Hotel Cena na noc pro dva - 620 Kč
  Tip na ubytování v Kusadasi -  Mor Suite Hotel Cena na noc pro dva - 705 Kč

 

 

Pokud hledáte klidnější místo vhodné k odpočinku, zkuste Fethiye. Letovisko s krásnou přírodou, nedaleko střediska Ölüdeniz se slavnou pláží ve tvaru jazyka.


Za památkami starověku na Egejskou riviéru

Pamukkale, Efes, hrobky v Tlosu, skalní kaňon Saklikent, želvy Caretta Caretta a mnoho dalšího.

Velkoměsto starověku, město Efes, je rájem pro obdivovatele antické historie. V Efesu najdete pozůstatky monumentálních staveb a také jeden ze sedmi divů starověkého světa – Artemidin chrám.

Dalším starobylým historickým městem je Tlos. Zde na vás čeká dechberoucí pohled na rozpadlé antické divadlo, masivní pohoří a tajuplné hrobky vytesané ve skále. Tlos se nachází v provincii Antalya a kdysi bývalo jedním z nejmocnějších sídel dávné Lýkie. Zároveň je jedním z nejstarších osídlených míst v okolí. Uvádí se, že Tlos byl založen před rokem 2 000 před Kristem. Město bylo i důležitým náboženským centrem.

Bavlněný hrad Pamukkale patří mezi nejnavštěvovanější přírodní památky. Místní horké prameny jsou bohaté na vápník. Už v dávných dobách zde stálo lázeňské město Hierapolis.

Autor: Hanka B.Mohlo by vás zajímat:

Průvodce městem Bodrum

Průvodce - Turecká riviéra

Doba letu do Turecka

Teplota moře

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.