Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Krásy Lumbardy

Nikdy nekončící pláže, malebné zátoky, borové háje, staré kamenné domy a lahodná vůně kávy a borovic.  Tak to je Lumbarda!

Obec Lumbarda se nachází na ostrově Korčula přibližně 6 kilometrů od hlavního města a čítá něco málo přes 1000 obyvatel.

Rozkládá se v malých zátokách a kopečcích a je obklopena poli vinohradů a malebnou krajinou olivových hájů a borových lesů. Je skutečným rájem pro všechny cestovatele, milovníky odpočinku, potápěče, fotografy i turisty. Každý si zde přijde na své.

 


V Lumbardě narazíte na spoustu výtečných restaurací, kaváren, vinařství či obchůdků. Odpočinout si můžete na některé z pláží, rozhodně nevynechejte písečnou pláž Tatinja, ale pokud preferujete oblázkové pláže, ani o ty nepřijdete.

 

   Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Co rozhodně nevynechat?

Lumbarda nabízí širokou škálu využití volného času. Kromě slunění se na pláži a ochutnávání místních delikates se taky můžete porozhlédnout v okolí. Pro příznivce historie můžete zmínit například historické město Korčula, které je spjato s jménem Marco Polo.

Prohlédnout si zde můžete staré centrum s věžemi a pilíři v gotickém i renesančním stylu či malebné uličky plné obchůdků se suvenýry.

Z Lumbardy můžete podniknout také lodní výlety. Za zmínku rozhodně stojí například výlet na ostrov Mljet, kde se nachází úchvatný národní park se dvěma slanovodními jezery, nebo na ostrov Lastovo, který je proslulý svými vápencovými svahy a několika jeskyněmi.

 

Romantika ve dvou i zábava s rodinou

Do Lumbardy, tedy na ostrov Korčula, vás doveze trajekt z Orebiće. Cesta trajektem trvá zhruba 20 minut. A zajisté vás potěší, že trajekt jezdí každou hodinu.

 

   
   Tip na hotel:  Adriatic Bed&Breakfast Cena na noc pro dva - 1 062 Kč
   


Ubytovat se můžete v soukromých apartmánech již od 30 euro za noc.

Lumbarda uchvátí naprosto každého. Užijete si zde romantickou dovolenou ve dvou, zábavný výlet s přáteli či krásnou rodinnou dovolenou se svými ratolestmi. Ještě váháte, zda vyrazit?

 


Autor:Jana Kašparová

 

 

Zdroj videa: YouTube cc, eltigre001

 

 

Čtěte také:

Velká chorvatská letiště

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Jak dlouho trvá let do Chorvatska

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.