Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov ve znamení dobrého vína a přírody: Korčula

Korčula se řadí mezi nejznámější ostrovy v  Chorvatsku a každoročně zde míří tisíce turistů. Není divu – Korčula má co nabídnout. Ve svých útrobách skrývá hezké pláže, členité pobřeží, širé moře a pro gurmány má nachystanou nejednu sklenku skvělého vína.

 

 

 

Korčula patří mezi nejjižnější chorvatské ostrovy a často ji můžete v průvodcích vidět na seznamu nejkrásnějších ostrovů této země. Přední příčky zaujímá nejen co do své krásy, ale také počtem obyvatel. Ani rozlohou nezaostává, patří spíše mezi větší ostrovy – na rozloze 279 km2 můžete podniknout během své dovolené hned několik výletů.

 

Mapa - openstreetmap.org, hlavní město ostrova se nazývá taky Korčula

 

Neochuďte se o ochutnávku tradičního vína

Korčula je po celém Chorvatsku známá výrobou velmi kvalitních vín a byl by hřích alespoň jedno neochutnat. K dostání jsou samozřejmě ve všech místních supermarketech, lépe však uděláte, když se vydáte do vesniček, které jsou výrobou vína proslulé, například vinařství v oblasti Čary, Blata nebo Smokovce.  

 

 

K pěstování dobrého vína značně přispívá i velmi příznivé ostrovní klima. Počtem slunečních dní Korčula převyšuje Českou republiku téměř dvojnásobně a v zimních měsících se teplota průměrně pohybuje kolem 10°C, během nejteplejšího měsíce, července, očekávejte teploty okolo 27°C.

 

Soukromí a neporušenou přírodu najdete na přilehlých ostrůvcích

Na Korčule se setkáte s poměrně členitým pobřežím a také s mnoha malými ostrůvky, které ke Korčule náleží. Většinu z nich najdete v Pelješackém průlivu a u jihozápadního pobřeží. Pokud rádi objevujete „ztracené“ pláže a upřednostňujete soukromí, neměli byste si nechat ujít výlet na jeden z těchto ostrůvků. Na některé z nich se dostanete i sami, vypůjčenou kánoí.

Zajímavý je i ostrov Mljet, který je zároveň národním parkem. Uvidíte zde jedinečnou ukázku chorvatské zeleně a další přírodní úkazy. Těmi nejvýznamnějšími jsou Velké a Malé jezero, která jsou propojena průlivem. Na ostrově se nachází také velké množství jeskyní.

 

Korčula nezapomíná ani na milovníky aktivní dovolené

Za zajímavostmi však nemusíte jezdit jen na ostrovy – zůstaňme na Korčule. Jedna z kuriozit, která stojí za návštěvu, je bahenní zátoka Istruga. Léčivé bahno údajně pozitivně působí na bolest kloubů i kožní problémy. Pokud jste zvyklí zpestřit si dovolenou sportovními aktivitami, pak vás jistě zaujme možnost výšlapu na nejvyšší horu ostrova Klupca (568m.n.m) nebo o něco menší Kom (508 m.n.m). Napříč celým ostrovem vede hlavní silnice, procestovat celý ostrov tak není vůbec komplikované . Východní a západní část můžete díky propletené síti cyklostezek poznat i na kole.

 

Z pevniny jedině trajektem

Pokud vás Korčula učarovala a rádi byste prozkoumali všechna její tajemství, jedinou možností, jak se na Korčulu dopravit, je využít trajekt. Pravděpodobně nejlepší varianta je „nalodit se“ na poloostrově Pelješac, kam se dostanete autem. Trajektové spojení má Korčula i s ostrovem Hvar a menšími ostrůvky Mljet a Lastovo.

Autor: Martina Polamová

 

Zdroj videa: YouTube CC, Zdeněk Slíva Korčula

 

      Hotely na tomto ostrově

 

 


     
    Čtěte také:
   

Co vzít do Chorvatska, kuny nebo eura?

   

Chorvatsko není jen moře

   

Hranice Chorvatska

   

Velká chorvatská letiště

   

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

   

Dovolená v Chorvatsku

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.