Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lefkos - malebné místo pro klidnou a pohodovou dovolenou

Lefkos je jedno z nejlepších turistických středisek na  řeckém ostrově Karpathos. I když leckdo by s tímto tvrzením nemusel souhlasit, a namítal by, že toto místo je příliš tiché, malé a leží příliš daleko.

Nachází se na západním pobřeží ostrova, cca 40 km od letiště. Cesta z letiště vede buď po západním pobřeží, kolem malé pláže Adia. Zde je možné se občerstvit nebo jen posedět u sklenice chladného piva, ale na koupání to tu moc není, protože přístup k vodě je náročnější.

Nicméně na cestě čeká ještě oblázková pláž Potali, která je plná hotelů a taveren, ale jinak je relativně nedotčená.

 

 

První dojem z Lefkosu však zaplaší veškeré pochybnosti, které snad během cesty vznikly. Nabízí nádherný výhled. Podél celé zátoky se táhne pláž, na jejímž konci se nachází malý  rybářský přístav. Najednou jako by se člověk ocitl v jiném světě a v jiné době. Rybáři zde sedí, opravují své sítě, pohoda a klid dýchá ze všech koutů. Zkrátka skutečnost, že Lefkos bývala malebná rybářská vesnice s pouze několika domy, se zde nezapře.

Pravda, poté, co ostrov Karpathos objevili turisté, stali se  rybáři menšinou. Cestovní ruch ovládl toto místa prakticky úplně.

Nicméně malebnost této obci zůstala a každý, kdo touží po klidné a pohodové dovolené, si zde najde své.

 

 

Oblast Lefkos zahrnuje čtyři krásné pláže, a v závislosti na počasí lze vybírat větrnou či méně větrnou. Hlavní pláž, považovaná za hlavní pláž v oblasti, Gialou Chorafi, je velmi pěkná a přijdete na ni z hlavního rybářského přístavu Lefkosu.

Nedaleká pláž Potali pak nabízí křišťálově čistou vodu a malé oblázky. Bílé pískové pláže se smaragdově zbarvenou vodou, to jsou pak pláže Panagias Limani a Francolimnionas. Výhodou je, že místní pláže jsou ideální pro děti, a to i pro ty malé. Na všech jsou připraveny deštníky, lehátka, taverny, možnosti ubytování i klasické restaurace či kavárny. Prostě ideální místo pro relax při působivém západu slunce.

Mimo jiné je Kato Lefkos také místem s řadou historických památek, jako je například malý nádherný byzantský kostel sv. Jiří se vzácnými nástěnnými malbami.

Z dávných časů římského impéria pak pochází i katakomby, které vedou až do jeskyně Lefkosu. Objevit zde lze staré nástěnné zídky i bizarní strop, sestavený z nesčetného množství korálů a ulit. Pozornost si získává i ikonický památník hrdinských námořníků.

 

     Přehled hotelů v této lokalitě, čtěte zde

 

 

Asi 15 minut severně od Lefkosu je pak kamenitý a neobydlený ostrov Sokastro, kde jsou k vidění i památky z byzantského období.

Atraktivitu této pitoreskní vesnice zvyšuje také místní nádherná pláž. Kouzlo zdejší tradiční  rybářské obce může být pro jedny inspirací, pro druhé pak zdrojem energie a nové životní síly. Jediné, co zde opravdu nenajdete, jsou velké moderní supermarkety.

 

   
                                        Počasí v této lokalitě
   

 


Autor úvodní fotky: By Ruk7 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled pěti největších řeckých ostrovů:

1. Kréta - více informací zde

2. Euboia - více informací zde

3. Lesbos - více informací zde

4. Rhodos - více informací zde

5. Chios - více informací zde


 

     
    Čtěte také:
   

Seznam letišť v Řecku

   

Přehled - řecké ostrovy

   

Nejvyšší hora Řecka - Mytikas

   

Jak dlouho trvá let do Řecka?

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.