Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Lipari na Sicílii

Foto, en.wikipedia.orgLipari je hlavní a největší z Liparských ostrovů. Nabízí pravidelné lodní spojení s ostatními ostrovy. Ve městě Lipari, největším sídle v archipelu, je jediná turistická kancelář těchto ostrovů.

Nejhodnověrnější bankovní služby, dostatečné množství restaurací, barů,  kaváren a obyvatel ze všech koutů světa je tu dost, abyste pocítili něco jako kosmopolitní atmosféru.

Hrbolaté zdejší pobřeží nabízí vhodný terén k pěší turistice, plavbě na lodi a taky ke koupání.

 

 

 

 

 Zdroj mapy ostrova: openstreetmap.org

 

Lipari je obydlený asi 6000 let. Ve 4. tis. př. n. l. jej osídlili první známí obyvatelé Sicilie, Sikulové, jejichž hospodářství prosperovalo díky obchodu s obsidiánem. Obchod přivábil Řeky, kteří ostrovy využívali jako přístavy na svých obchodních cestách, a také piráty, jako byl Barbarossa jenž město v roce 1544 vyplenil.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Lipari disponuje dvěma přístavy. Marina Lunga, kam připlouvají trajekty. Dalším je Marina Corta, který leží o 700 m jižněji, a využívají ho menší lodě.

Mezi přístavy vede rušná hlavní ulice Corso Vittorio Emanuele s obchody, restauracemi, kavárny a bary. Nad pestrobarevnou řekou turistů se na vršku kopce tyčí liparská citadela obklopená hradbami z 16. století.

 

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

By Petr Vykoukal (-) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons

 

Kde Lipari leží? Mapa

Široká nabídka ubytování v této destinaci přes booking.com

Tip na apartmán: Skromné ale levné ubytování v Holiday Housing Case Per Vacanze, cena pro dva na sedm nocí činí 5 811 Kč

Ubytování Lipari

Ubytování Lipari

Ubytování Lipari


Autor úvodní fotky: By Petr Vykoukal (-) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons

 
 Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Ferienhaus Sizilien - Villen


Mohlo by vás zajímat:

Přehled italských měst

Seznam letišť v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

Doba letu do Itálie

Pujčovna aut

Teplota moře

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.