Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Essaouira

cs.wikipedia.orgEssaouira, klidné městečko v Maroku, do kterého když vstoupíte, máte pocit, že se čas zastavil. Jedná se o jedno z nejkrásnějších letovisek a přitom byste zde hotelové komplexy hledali marně. Pokud však chcete zažít pravé autentické Maroko, jste na tom správném místě.

Pro toto klidné kotviště jsou typické bílé domky s modrými dveřmi a okenicemi. Nejedná se však o pouhou estetickou funkci, ale podle Maročanů modrá barva odhání zlé duchy. Možná právě díky této pověře je celé přístaviště lemováno tmavomodrými loďkami.

 

en.wikipedia.org

 

Rozdělení města na nové a staré má vysvětlení datující se již do doby, kdy město bylo pojmenováno dnešním názvem. V 18. století se místní sultán rozhodl město rozšířit a modernizovat, aby odpovídalo vyšším standardům dané doby. Oslovil francouzského architekta, který kolem staré části postavil novou. Sultán byl z jeho práce nadšen a město pojmenoval Savíra, neboli “dobře navrženo” (Essaouira je francouzský přepis).

Do tohohle města se nejezdí zrovna za nákupy, ale místní trhy jsou velkým lákadlem. Najdete tady obchodníky s masem, kořením a převážně s rybami. Za těmito obchodními příležitostmi se budete muset vypravit do středu města, což je původní část, která je obehnána hradbami. Zde naleznete úzké uličky a chudší část obyvatel snažící se vydělat si právě obchodem. Toto historické centrum je často vyhledáváno turisty, proto na ně určitě narazíte, a to v hojné míře.

 

 

Jestliže toužíte poznat běžný život Maročanů, je novější část města Ville Nouvelle určena přímo pro vás. Zde už na turisty nenarazíte, ale jistě se střetnete s typicky modrými taxíky anebo s drožkami taženými osly.

 

Mapa

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

     
    Ubytování v této lokalitě přes booking.com
     

 

Pokud si chcete koupit úlovky místních rybářů, máte hned několik možností. Můžete se vydat rovnou do rušného přístavu, kde prodávají přímo samotní rybáři, kteří se právě vrátili se svými čerstvými úlovky.

 

 

Další, jistě pohodlnější možností, je si ryby obstarat na rybím trhu, kde vám je za příplatek místní kuchaři i připraví. Nebo také můžete navštívit nějakou příjemnou restauraci nacházející se kousek od přístavu u pláže. Jedná se o atraktivnější způsob stravování, samozřejmě za vyšší cenu, ale bohužel s tím, že přijdete o autentickou atmosféru rybího trhu.

 

en.wikipedia.org

 

Jako hlavní turistické lákadlo je prezentována desetikilometrová písečná pláž sahající až k mysu Sym, která není moc kryta a tudíž je dost větrná, proto se hodí spíše k vodním sportům.

Pokud dáváte větší přednost historickým zajímavostem, je zde pro vás nádherná sbírka mosazných děl z 18. a 19. století, které se nacházejí na námořní baště postavené u útesu. Sbírku vám ještě zpříjemní nádherný výhled na oceán.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Pokud budete procházet městem, jistě narazíte i na místní umělce a řemeslníky. Jistou raritou je zde řezbářská práce. Všechny tyto předměty jsou vyřezávány z chráněných tújí, které propůjčují výrobku jedinečnou vůni zachovávajíc si ji i několik let. Domů si můžete pořídit šachovnici či šperkovnici. Díky uměleckému zaměření zde můžete nalézt i spoustu galerií a obchodů s uměleckými předměty.

Tip na výlet! Ostrov Mogador, který se nachází naproti městu, byl kdysi unikátní pro výrobu barviva, tyrského purpuru. Nachází se zde mohutné opevnění, nepoužívané vězení a mešita. Turisty je dnes vyhledáván hlavně kvůli vzácným Eleonořiným sokolům, kteří zde hnízdí pouze omezenou dobu, od dubna do října, jinak je jejich působiště na Madagaskaru.

Autor: Markéta Puchalová

 

 


*Autor úvodní fotky - By Kayaky (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 
       
     

Mohlo by vás zajímat: Letiště Essaouria (ESU)

       

 

Mohlo by vás zajímat:

Ryanair: Maroko z Německa už za 1 240 Kč

Rady a tipy na cestu do Maroka

Vodopády Ouzoud v Maroku

Praha – Maroko za 3 258 Kč

Jak se dostat do Maroka?

Teplota moře

Místní měna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 16.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.