Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Gabicce

Přímořské letovisko Gabicce se nachází v jižní části proslulé rekreační oblasti Jadranská riviéra, na rozhraní krajů Emilia Romagna a Marche, kde se Pádská nížina pozvolna mění v pahorkatinu. 

 

 

Samotné Gabicce je tvořena dvěma částmi. Výše položené Gabicce Monte bylo založeno zhruba v 10. století a bylo známé především jako centrum obchodu. Z původních staveb se ale zachoval pouze kostel sv. Ermeta, s fragmenty fresek z 15. století.

Gabicce Mare, ležící přímo na pobřeží, začalo získávat na důležitosti až mnohem později. Jakožto turistické středisko začalo být využívané až po druhé světové válce.

 

      Mapa - openstreetmap.org

 

Stejně jako v mnohem známějším Rimini či Riccione, i zde najdete překrásné pláže plné jemného zlatavého písku, které postupně přechází do skalnatých útesů. Pobřežní promenáda je lemována borovicemi poskytujícími příjemný stín.

Gabicce Mare velmi těsně sousedí s dalším střediskem, Catollicou, od které je odděleno říčkou Tavollou. V jejím ústí se nachází přístav, většinou plný kotvících luxusních jacht. Turisty ale láká především svou „Zpívající fontánou“, u které se v létě pořádají nejrůznější hudební představení. V Cattolice můžete také navštívit velké mořské akvárium „Le Navi“, nabízející návštěvníkům unikátní pohledy na podmořský život.

 

 
Webové stránky akvária Le Navi zde, ceny vstupenek
 

 

Svou dovolenou ale nemusíte trávit jen opalováním a koupáním se v průzračně čistém moři, případně posedáváním v kavárnách a restauracích a kocháním se pohledy na moře, skalnaté útesy a mírné pahorky táhnoucí se k obzoru. Nad samotným Gabicce se rozkládá rozsáhlá přírodní rezervace Parco Regionale del Monte San Bartolo, kde najdete přes 22 km běžeckých tras vhodných i pro  cyklisty.

 

  Tipy na ubytování

 

Bahita - Betty's B&B

Cena na noc pro dva - 2 250 Kč
 

Hotel Maremonti

Cena na noc pro dva - 2 854 Kč
 

Hotel Adler

Cena na noc pro dva - 3 210 Kč
 

Hotel Sirena Gabicce

Cena na noc pro dva - 3 580 Kč

 

Gabicce je také velmi dobrý výchozí bod pro další výlety. Nepříliš daleko leží již výše zmiňované letovisko Rimini, ale také Republika San Marino, známá svými památkami, ale především množstvím obchodů nejrůznějších světových značek.

Milovníci Moto GP a zvláště fanoušci místního rodáka Valentina Rossiho pak jistě neopomenou navštívit okruh v Misanu, kde se jezdí jeden z nejobtížnějších závodů světového poháru - Velká cena San Marina.

Autor: Markéta Mrkvová

 

 

 

 

 

       
  Čtěte také:    
 

Seznam letišť v Itálii

   
 

Pět největších jezer v Itálii

   
  Doba letu do Itálie    
       

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.