Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Petrovac

Státeček Černá Hora se pomalu ale jistě stává vyhledávanou destinací. Země kromě průzračného moře také nabízí spoustu malebných míst a městeček, které stojí za navštívení. Jedním z těchto míst je oblíbené přímořské letovisko Petrovac – celým názvem Petrovac na Moru.

 

 

Petrovac na Moru se nachází poblíž měst Budva a Bar na jihu Černé Hory na břehu Jaderského moře. Oproti resortům Budva nebo Sutomore, které patří k živějším černohorským letoviskům, Petrovac je považován spíše za klidnější oblast.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

HISTORIE

Historie městečka sahá až do časů starého Říma.  Svědčí o tom mozaiková podlaha ze 4. století, pozůstatky vily a lázní, které byly objeveny v blízkosti kostela sv. Eliáše (Sveti Ilija) v části města zvané Krs Medinski. Později zde vznikla slovanská obec, o níž nalezneme zmínku v díle Kronika mnicha z Duklji, která byla sepsána ve 13. Století.  Významnou dominantou na severním konci zálivu je benátská pevnost z 16. století, Kastel Lastva, jejíž hlavní účel byl odradit piráty. Dnes také funguje jako noční klub Castello.

Kousek za městem se nachází klášter Gradiště, jehož součástí  jsou tři kostely. Kostel sv. Mikuláše (Sveti Nikola) jehož interiér je zdoben freskami ze 17. Století, kostel sv. Sávy (Sveti Sava) se zajímavou fasádou z pruhů bílých a červených kamenů a malý kostelík stojící stranou celého komplexu.

 Zajímavostí také jé název samotného města Petrovac, které město získalo až ve 20. století na počest srbského krále Petra I.

 

HOTELY

 

Apartments Petković

Cena na noc pro tři - 522 Kč
 

Apartments Tadic

Cena na noc pro dva - 540 Kč
 

Apartmani Ksenija

 Cena na noc pro dva - 653 Kč

 

ZAJÍMAVOSTI

Poloha města obklopeného horami, které jsou porostlé borovými lesy a olivovými háji, může nabídnout romantická zákoutí a 600 m dlouhou oblázkovo- písčitou pláž (Petrovačka Plaža), ze které je krásný výhled na dva malé skalnaté ostrůvky Katič a Světa Nedjelja, vzdálené pouze jeden kilometr.

Na ostrůvku Světa Nedjelja  se tyčí kaple, kterou podle legendy postavil námořník, který přežil ztroskotání na moři. Druhý ostrov zůstal neobydlený. Pro svou polohu a velmi příjemné klima je město vyhledávané jako letní destinace obyvateli Černé Hory a Srbska. Pláž v létě bývá tedy dost přeplněná. Pokud byste chtěli navštívit klidnější místo, další pláž se nachází asi 600 m jižněji od městské pláže v zátoce Lučice.

Díky tomu, že městečko je z jedné strany chráněno horami, má velice příjemné klima,pro něhož je typické vysoký počet slunečních dní v roce. Atmosféru také zpříjemňuje spousta kulturního vyžití. Nejvýznamnější událost je v letních měsících karnevalová slavnost- Petrovecká noc.

 

 

Petrovac je nejen turistickou destinací, ale je také znám jako luxusní rezort. Dovolenou si zde užívají VIP osobnosti, ale také herci.  Možná právě proto je Petrovac vyhledávaným místem světových filmařů a hudebníků. Natáčela se zde například bondovka Casino Royale nebo film Bratři Bloomovi.

 

 

 

 

Čtěte také:

Jezerski vrch. Černá Hora

Letiště Podgorica (TGD) v Černé hoře

 

 

 

  Mohlo by vás zajímat: Národní parky v ČH  
 

Durmitor – poklad na severu Černé Hory

 
 

Panenská příroda Biogradské Gory

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.