Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Vrbnik

Na severovýchodním pobřeží ostrova Krk leží malé historické městečko, postavené na skalním útesu tyčícím se hrdě nad mořem, jménem Vrbnik. Známé je mimo jiné vynikající bílou vinnou révou Žlahtaninou, kterou nikde jinde na světě nenalezneme.

 

 

     Jediná větší obec na východní straně ostrova si udržela středověkou podobu, takže když do ní vstoupíte, jako byste se ocitli v naprosto jiném světě. Toužíte-li po romantických procházkách po přístavu, úzkých uličkách, které jsou tak propletené, že se v nich ztratíte, pokud nebudete dávat pozor nebo kouzelných vyhlídkách či zákoutích, je to místo přesně pro vás.

 

    Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Dostanete se sem po silnici, která vede kolem města Krk nebo po úzké a členité cestě od Čižićí a přes záliv Soline. Zaparkovat můžete buď v centru nebo jeho blízkém okolí.

 

Vrbnik v noci

 

     Pravda, k plážím si budete muset kousek popojet, nechcete-li si udělat delší procházku, ale pouhé tři kilometry od Vrbniku můžete narazit na nádhernou písčitooblázkovou pláž Potovosće, kde na vás bude čekat i příjemné občerstvení. Pokud hledáte oblázkové pláže, můžete se usadit na pláži Zgribnica, nacházející se v centru městečka. V severozápadní části jsou Nuluk s Podkovač a jeden a půl kilometru jihovýchodně je Kozica.

     Místo toho, abyste brzy ráno nebo večer viděli rybáře, kteří se na svých loďkách šinou pro úlovek, který je uživí, máte větší pravděpodobnost, že spatříte obyvatele orat pole nebo pást zvířata. Naleznete tu mnohá vinařství, čemuž se není co divit, protože vinohrady za městečkem jsou schopny vyprodukovat až milion lahví vína ročně, i přestože samotný Vrbnik má pouze něco málo přes tisíc obyvatel.

 

 

     Na výlet se odtud dá vyrazit hned do tří měst, která jsou vzdálena pár minut jízdy. Do Krku je to dvanáct kilometrů, do Punatu devět a k Šilu, nacházejícímu se na východním pobřeží, dojedete již po třinácti kilometrech a ke krčskému mostu dorazíte po necelých dvaceti osmi kilometrech. Pokud toužíte po něčem jiném, než jsou města, je zde možnost zkusit panoramatické výlety lodí, plout na ostrov Rab, nakouknout do krasové jeskyně Biserujka, navštívit mořské akvárium v Bašce nebo kostel svatého Jana, nad nímž brzy ráno můžete spatřit supa bělohlavého.

     Jste-li příznivci sportu, můžete vyzkoušet Bašskou hlaholskou stezku nebo jen vyrazit po turistických trasách, které mají údajně dohromady měřit až tři sta kilometrů. A pokud se nebojíte, máte možnost zkusit vodní lyžování v Punatu, kde se nachází trenažer. Po náročném dni se můžete uvolnit nad skleničkou vína, v  kavárně, pizzerii, restauraci či baru.

 

Zdroj videa: YouTube CC, VideoStudioBochnia Vrbnik - Chorvatsko

 

     Je tu spousta způsobů, jak se zabavit, když vás omrzí opalování se na pláži, ale rozhodně nezapomeňte na večerní procházku kolem skalního srázu, ze kterého je krásný výhled. Jistě i vy ucítíte jeho atmosféru. Jen nespadněte!

 

Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel (Vrbnik): Anka Studios Cena na noc pro tři - 1 920 Kč
  Tip na hotel:(Vrbnik) Villa Adria Apartments Cena na noc pro čtyři - 3 120 Kč

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Chorvatsku

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Co vzít do Chorvatska, kuny nebo eura?

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.