Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Crikvenica

Crikvenica je město pyšnící se více než stoletou turistickou tradicí. Bylo založeno v 15. století tehdejším místokrálem Nikolou Frankopanem poblíž klášterního kostela (crkva), který je dodnes symbolem města, a podle něhož také získalo své jméno.     

Městečko leží v zálivu Kvarner, při ústí říčky Dubračina, jejíž nánosy písku vytvořily oblíbenou crikvenickou pláž, a spolu s dalšími často navštěvovanými městy, kterými jsou Selce, Jadranovo a Damalj, tvoří Riviéru Crikvenica.

Díky okolním výběžkům Veliké Kapely je tu mírné podnebí, které z Crikvenice dělá jeden z turisticky nejvyhledávanějších regionů.

 

 

Písečné pláže zde představují skvělé místo pro koupání a užívání si slunného počasí, nechybí ale také kamenitá údolí, kde si lze vychutnat ticho a krásu okolní přírody.

Modrá vlajka, která byla zdejším plážím udělena, je nejvyšším důkazem kvality vod a ochrany životního prostředí.

Mezi nejoblíbenější patří Gradska plaža, kilometr dlouhá oblázková pláž vhodná i pro děti a osoby s tělesným postižením.

 

     
              Předpověď počasí - Crikvenica  
     

 

     Trasa autem z Prahy do Crikvenice, vzdálenost: 844 km. Čas: 9:41
 


    Mapa - openstreetmap.org

 

Městečko se také proslavilo lázeňskou tradicí, již od počátku 20. století sem přijížděli lidé léčit se mořskou vodou, a i v současné době se zde nachází centrum pro léčbu dýchacího ústrojí a revmatismu.

 

Zdroj videa: YouTube CC, eNavtika Si, Crikvenica

 

Crikvenica nabízí spoustu příležitostí k zábavě. Zájemci o sport zajisté ocení možnost vyzkoušet windsurfing, paragliding, potápění či jachting. Pro rodinný výlet je vhodné velké akvárium, kde je k vidění fauna i flóra jak z Jadranu, tak i z tropických oblastí. Lze navštívit také starý mlýn na výrobu olivového oleje, městské muzeum či kostel sv. Antun.


   Přehled ubytování

 

Odvojak Apartments

Cena na noc pro dva - 858 Kč
 

Apartmani OLJA

Cena na noc pro dva - 915 Kč
 

Apartments Baretić

Cena na noc pro dva - 1 012 Kč

 

Velice často se ve městě pořádají akce pro děti, oblíbený je také  Rybářský týden či Dny Crikvenice. Díky spoustě barům, hospůdkám, restauracím a diskotékám je zde velmi pestrý noční život. Atraktivní je i nejbližší okolí města, na výlet se můžete vydat na nedaleký ostrov Rab či Krk a navštívit zde krásnou krápníkovou jeskyni Biserujka.

Autor: Lenka S.

 

 

 

       
  Čtěte také:    
 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

 

 

 

Velká chorvatská letiště

 
  Doba letu do Chorvatska Měna v Chorvatsku  
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.