Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Obzor

Bulharsko patří k nejpopulárnějším destinacím českých turistů mířících k moři. Na černomořském pobřeží najdou svůj cíl jak příznivci rušných velkých středisek, tak i ti, kteří preferují menší městečka s poklidnější atmosférou. Jedním z nich je také Obzor, který se turisticky začal rozvíjet až v 90. letech.

 

 

 

Poloha
Obzor je zhruba uprostřed mezi dvěma největšími  bulharskými přístavy - severně od Burgasu a jižně od Varny na břehu řeky Dvojnice. Právě v údolí této řeky až k nedaleké řece Kamčije leží přírodní rezervace. Město obklopují krásné lesy a specifický vliv na místní klima mají i blízké hory. Město leží na úpatí pohoří Stará planina.

 

 

     Mapa - openstreetmap.org

 

 

Historie
Obzor byl osídlen už v období antiky, což dokládá řada archeologických nálezů. Výjimečnou polohu města dokládá i jeho původní řecký název Heliopolis (Sluneční město) a trosky Jupiterova chrámu. Blízko města leží také rozvaliny středověké pevnosti Kozjak.

 

Ubytování
Obzor je to typické letní letovisko, které má jen kolem 4 000 stálých obyvatel, ale v létě se jejich počet rozroste až na desetinásobek. Najdete zde jak klasické penziony, menší hotely či ubytování v soukromí, tak i velké hotelové komplexy, hlavně severně od centra. Tam najdete i tři kempy. Hotely jsou téměř nové a nabízejí skvělý komfort.

Pobyty v Obzoru nabízí řada cestovních kanceláří, ale ubytování v soukromí jistě najdete, i když přijedete bez předchozí rezervace. V městečku najdete řadu kavárniček, hospůdek a místních obchodů. Budete tak mít určitě skvělou příležitost ochutnat místní skvělou kuchyni.

 

  Tip na hotel - Petrovi Guest House Cena na noc pro dva - 542 Kč
  Tip na hotel - Pansionat on the Sea Cena na noc pro dva - 625 Kč
  Tip na hotel - Hotel Akris Cena na noc pro dva - 624 Kč

 

Koupání
Přímo ve městě začíná krásná pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, která se táhne až k novým hotelům směrem na sever. Ve městě je pláž lemována pobřežní promenádou a na pobřeží je i krásný park.

 

     
                            Předpověď počasí -  Obzor  
     

 

Výlety
Okolí města láká k řadě výletů. Severním směrem se dostanete pohodlnou procházkou do blízké vesničky Bjala (8 kilometrů od Obzoru).  Přes les se pěšky do kopce můžete vyšplhat do Banje (6 km), nebo se nechte vyvézt autokarem a zpátky jděte pěšky do Obzoru.

Ještě jižněji 20 kilometrů od Obzoru se dostanete na mys Emine, což je údajně nejbouřlivější mys v celém Bulharsku. Výlety autokarem můžete uskutečnit jak do Varny, tak do Burgasu, ale také do Nesebaru, na Sluneční pobřeží nebo do Svetiho Vlasu.

 

 

Doprava
Nejpohodlněji se dá do Bulharska dopravit letecky několikrát týdně. Autokarem se do Obzoru dá dojet jak z letiště ve Varně, tak i z Burgasu.  Autokar je skvělý i na výlety, protože Obzor leží na trase Varna – Burgas, takže zde jezdí poměrně často. Můžete sem samozřejmě dojet i autem, cesta z Prahy do Obzoru je dlouhá zhruba 1 600 kilometrů.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Jak se dostat do Bulharska

Slunečné pobřeží v Bulharsku má dost místa pro ..

Vše, co byste měli vědět o Černém moři

Doba letu do Bulharska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.