Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Taormína

Sicílie známá především jako největší ostrov ve Středozemním moři, se může chlubit mnohem rozmanitější krajinou, než nabízí sever  Itálie. Její břehy jsou omývány třemi různými moři. Jedná se o Tyrhénské, Jónské a Středozemní. Východní pobřeží náležící k moři Jónskému skrývá malebné městečko známé pod jménem Taormína, konkrétně ležící v provincii Messina.

 

 

Ač jeho velikost může působit bezvýznamně, nachází se v této oblasti mnoho památek. Hojné seskupení historie na jednom místě je možné najít v ulici Corso Umberto. Tato turisticky nejvíce navštěvovaná část Taormíny v sobě ukrývá středověký a novověký nádech, dále také mnoho kaváren, restaurací a obchodů se suvenýry. Místo na procházku jako stvořené uchvátí váš zrak hned na několika místech.

 

     Mapa - openstreetmap.org

 

Mezi nejstarší pozůstatky z dob třináctého století patří katedrála San Nicolo. Vzhled, který se výrazně liší od evropského pojetí katedrály, může být pro mnohé zajímavou novinkou.

Čtrnácté století obohatilo tuto krajinu o další stavby, nejčastěji sakrální. Klášterní komplex Badia Vecchia nesoucí se ve stejném stavebním duchu s tím rozdílem, že je dekor rozmanitější. Renesance, v Evropě tolik oblíbená se na jejím počátku projevovala a experimentovala právě v těchto místech. Nejen chrámy, ale také světská díla zde našla své místo. Bohatší šlechta napříč tato území stavěla paláce a pozvedala město na vyšší úroveň. Jedním z příkladů může být palác Corvaio.

Snad nejvíce zajímavou turistickou atrakcí je řecké divadlo. Tento objekt byl postaven Římany v době třetího století před naším letopočtem a nabízí překrásný výhled na okolní krajinu a Etnu, která se chlubí titulem nejvyšší činné sopky v Evropě.

 

 

Pokud vás unaví celodenní pochůzka po pamětihodnostech je nejvyšší čas navštívit jednu z místních restaurací.

Italská kuchyně ohromuje svou znalostí těstovin, pizzy a polévek. Exotiku pro váš hladový žaludek vytvoří směs bylin, kvalitního oleje, čerstvé zeleniny a mořských plodů. K chuti přijde také zmrzlina, která vás ohromí hlavně svou porcí. Místní obyvatelé nešetří, a pokud požádáte o jeden kopeček, dostane se vám půlka misky.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Round Trip Consulting - Events and Tourism in Sicily, Taormina - Itálie

 

Ubytování v této lokalitě

 

B&B La Siesta

Cena na noc pro dva - 1 302 Kč
 

Magda Dom

Cena na noc pro dva - 1 357 Kč
 

A Casa da Paola

Cena na noc pro dva - 1 402 Kč

 

Také krajina není turisty opomíjena. Hornaté prostředí je ideální k romantické procházce. Pláže se zde pyšní čistotou a v okolí se rozprostírají vinné révy. Léta jsou v Taormíně horká a zima jako by nebyla. Ideální město pro návštěvu v jakémkoliv období vás uchvátí hlavně díky své archeologické hodnotě a kráse okolní přírody.

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doprava (MHD) v Itálii

 

Seznam letišť v Itálii

 

Pět největších jezer v Itálii

 

Seznam měst v Itálii

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.