Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce řeckým letoviskem Kefalos

Koho by nelákala dovolená na ostrově. Pravá exotika, kolem jen samé moře, sluníčko, pláže... Jedním takovým ostrovem, na který stojí za to si zajet, je ostrůvek v Egejském moři a jmenuje se Kos. Patří  Řecku a je dlouhý pouhých 45 km. I tak se na něm ovšem nachází nádherné letovisko Kefalos. A právě o něm bude řeč... 

 


V Kefalu žije asi 2 500 obyvatel (v ČR už by museli mít čističku odpadních vod) a na to, že se nachází na řeckém ostrově patřícímu pod Dodekanéské ostrovy, to paradoxně blíže mají do Turecka. Tento rezort najdete na jihozápadě ostrova sopečného původu.

 

 

Do hlavního města Kos je to dotud právě 45 km. Jako to mají Řekové ve zvyku, je ostrov pojmenován po osobě z řecké mytologie. Kefalos je syn boha Herma, božského posla, a tím pádem i vnuk Diův. (Herma známe ale i z Říma jako Merkura nebo z Egypta jako Thovta.)

 

Přehled ubytování v této lokalitě  
 

Proč turisté Kefalos vyhledávají?

Na to, jak malinkaté tu všechno je, zde vyloženě kvete nesčetné množství druhů turistiky. Nejčastěji sem samozřejmě lidé míří za odpočinkem, protože především díky své domáckosti je tu neuvěřitelný klid, který ocení především ti z nás, jež tráví většinu času a života ve městě.

Kefalos ovšem nepřeje jen lenošení a relaxaci, ale i všem "památkovým" turistům. Kdo zbožňuje řecké dějiny,bude zbožňovat i Kefalos. Je to místo památkami doslova poseté a nebudete vědět, kam dřív. Některé jsou dokonce ukryté pod hladinou moře a je možné se k nim potopit!

Jestliže ale chcete všechno stihnout, počítejte s tím, že pěšky je to prakticky nereálné. Dá se zde ovšem pronajmout  automobil nebo jízdní kolo, a to už je docela schůdná varianta.

Celému letovisku vévodí veliký větrný mlýn, k němuž se dostanete nádhernou přírodní turistickou stezkou, a tady by naopak bylo auto jen na škodu. Krom toho je ale toto letovisko vybaveno vším, co je k dovolené potřeba. jsou tu restaurace, typické taverny, obchůdky, pláže a vůbec cokoli, na co si vzpomenete!

 

Zdroj videa:YouTube CC Purple Travel,  Kefalos, Kos

 

 

   
                                       Počasí v této lokalitě
   

 


Mohlo by vás zajímat: Přehled pěti největších řeckých ostrovů:

             1. Kréta - více informací zde

             2. Euboia - více informací zde

             3. Lesbos - více informací zde

             4. Rhodos - více informací zde

             5. Chios - více informací zde


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.