Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka     

Vídeň – město kultury, studentů a srdce střední Evropy

Ilustrační fotoKdyž se řekne Vídeň, jistě se všem vybaví hospodářská a kulturní metropole bývalé monarchie, spousta muzeí a galerií, Dunaj a jistě také vídeňská káva.

Hlavní město Rakouska se ale během posledních let výrazně změnila, dokládá to i fakt, že Vídeň získala prestižní ocenění jako nejlepší místo k životu na světě, které je každoročně udíleno světovým městům s vysokou životní úrovní.

Tato středoevropská metropole se během posledních let opravdu proměnila z trochu ospalého rakouského velkoměsta ve skutečné centrum kultury a ekonomiky v regionu.

 

 

 

Vložil/a Redakce, 15.8.2010

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Krimml

Krimmelské vodopádyJiž dříve jsme vám popsali tip na letní dovolenou v rakouském Königsleitenu - ideální místo pro pěší, ale i cykloturistiku. Dnes vám přiblížíme podstatně známější místo - Krimml s jeho vodopády. Krimml leží přibližně 15 km od Königsleitenu.

Krimml najdete v Salzburgsku, jižně od dálnice A12. Vzdálenost Krimmlu z Prahy je přibližně 570 km. Z Brna pak 600 a z Českých Budějovic 380 kilometrů - zhruba necelých 5 hodin jízdy.

 

Vložil/a Redakce, 29.6.2010

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Königsleiten

konigsleitenZřejmě většina Čechů tráví svou zahraniční letní dovolenou někde u moře. Co ale pro změnu zkusit trochu více akční dovolenou v rakouských Alpách? Pokud máte aspoň trochu rádi pohyb, například jízdu na kole nebo pěší turistiku, v Alpách budete mít více než dost příležitostí. A navíc může jít o poměrně levnou dovolenou.

Připravili jsme pro vás dva články, které vám přiblíží oblast Salzburgsko.

 

Vložil/a Redakce, 27.6.2010

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

HofburgRakousko je evropská země s bohatou historií. To je vidět při cestování po této zemi, kdy narážíte na různé architektonické památky. Hrady, zámky, pevnosti, kostely jsou v  Rakousku poměrně běžnou záležitostí.

Co však láká turisty ještě víc, jsou snad tamní přírodní scenérie. Zvláště rakouské Alpy jsou každoročně vyhledávaným cílem cestovatelů, a to jak v zimě, tak také v létě. V článku vám představíme 10 zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

Vložil/a Redakce, 26.3.2010

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!