Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka     

Vídeň – město kultury, studentů a srdce střední Evropy

Ilustrační fotoKdyž se řekne Vídeň, jistě se všem vybaví hospodářská a kulturní metropole bývalé monarchie, spousta muzeí a galerií, Dunaj a jistě také vídeňská káva.

Hlavní město Rakouska se ale během posledních let výrazně změnila, dokládá to i fakt, že Vídeň získala prestižní ocenění jako nejlepší místo k životu na světě, které je každoročně udíleno světovým městům s vysokou životní úrovní.

Tato středoevropská metropole se během posledních let opravdu proměnila z trochu ospalého rakouského velkoměsta ve skutečné centrum kultury a ekonomiky v regionu.

 

 

 

Vložil/a Redakce, 15.8.2010

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Krimml

Krimmelské vodopádyJiž dříve jsme vám popsali tip na letní dovolenou v rakouském Königsleitenu - ideální místo pro pěší, ale i cykloturistiku. Dnes vám přiblížíme podstatně známější místo - Krimml s jeho vodopády. Krimml leží přibližně 15 km od Königsleitenu.

Krimml najdete v Salzburgsku, jižně od dálnice A12. Vzdálenost Krimmlu z Prahy je přibližně 570 km. Z Brna pak 600 a z Českých Budějovic 380 kilometrů - zhruba necelých 5 hodin jízdy.

 

Vložil/a Redakce, 29.6.2010

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Königsleiten

konigsleitenZřejmě většina Čechů tráví svou zahraniční letní dovolenou někde u moře. Co ale pro změnu zkusit trochu více akční dovolenou v rakouských Alpách? Pokud máte aspoň trochu rádi pohyb, například jízdu na kole nebo pěší turistiku, v Alpách budete mít více než dost příležitostí. A navíc může jít o poměrně levnou dovolenou.

Připravili jsme pro vás dva články, které vám přiblíží oblast Salzburgsko.

 

Vložil/a Redakce, 27.6.2010

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

HofburgRakousko je evropská země s bohatou historií. To je vidět při cestování po této zemi, kdy narážíte na různé architektonické památky. Hrady, zámky, pevnosti, kostely jsou v  Rakousku poměrně běžnou záležitostí.

Co však láká turisty ještě víc, jsou snad tamní přírodní scenérie. Zvláště rakouské Alpy jsou každoročně vyhledávaným cílem cestovatelů, a to jak v zimě, tak také v létě. V článku vám představíme 10 zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

Vložil/a Redakce, 26.3.2010

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.