Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Chinatown aneb jak ochutnat Čínu v Evropě

Ceny letenek do  Anglie se pohybují na rekordním minimu, není tedy divu, že spousta turistů míří právě tam. Pokud se vydáte do Londýna, nemusíte však okusit jen typickou anglickou náturu, navštívit můžete i proslulou Čínskou čtvrť.

 

 

 

Visit London's Chinatown - London: Video Travel Guide autor: Vidtur


Kousek Asie máte v Londýně na dosah ruky 

Zažít Čínu v Anglii, zdá se vám to nemožné? V Londýně naprosto běžná věc, a to už několik let.

Čínská čtvrť, tak jak ji známe dnes, začala vznikat v období kolem roku 1950, kdy se zde otevřelo několik čínských restaurací. S rozrůstajícím se množstvím nabízených služeb se mezi lety 1960 a 1970 Čínská čtvrť stala středobodem čínské komunity v Londýně.

 

  Mapa - openstreetmap.org


Jestliže byste rádi zažili kouzlo čínské kultury aniž byste museli strávit několik dlouhých hodin v letadle, zamiřte do obvodu Westminster, konkrétně do ulic Gerrard Street a Lisle Street. Vzhledem k poloze v centru Londýna se sem dostanete snadno metrem i autobusem.

 

Chinatown - pagoda, Londýn

 

Chinatown aneb kontroverzní směs tradice a turistického ruchu

Jakmile se zde ocitnete, budete se cítit jako v jiném světě. Kdyby na vašem palubním lístku nestála destinace „Londýn“, pravděpodobně byste ani nepoznali, že se nacházíte stále v evropských končinách.  Hned při vstupu projdete čínskou bránou, v Anglii největší svého druhu, a v ulicích vás pohltí tradiční dekorace a výzdoba, všude přítomná čínština, a samozřejmě nechybí ani doprovodná  hudba. Chinatown se postupem času stala vyhledávanou turistickou atrakcí, nemine vás tudíž ani poměrně velký ruch a davy lidí.

To vše však stojí za to, už kvůli všem těm kulinářským specialitám, které byste si neměli nechat ujít. Desítky čínských restaurací a bister vás vtáhne do ráje skvělého asijského jídla. Ochutnat můžete například Pekingskou kachnu nebo vyhlášené knedlíčky dim sum s různou variací omáček. Jídelní lístek však nabízí mnohem víc - každý si najde to své.

Autor: Martina Polamová

 


Zajímavá místa:

Trafalgar Square

Londýnské parky

Nákupy v Londýně: Regent Street

Vánoční nakupování v Londýně

Londýn v období adventu

Kam za nákupy do Londýna? Bleší trhy, nákupní centra, obchůdky

Notting Hill – ojedinělá čtvrť, kterou byste neměli minout!

Utečte z londýnských ulic do podmořského světa!

Tipy, kam vyrazit v hlavním městě Velké Británie

Populární Brighton, jen hodinu od Londýna

Doprava v Londýně

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.