Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Utečte z londýnských ulic do podmořského světa! Akvárium v Londýně si zamilujete

Rejnoci, žraloci, mořští koníci a spoustu dalšího. Pořádnou dávku podmořské zábavy slibuje jedno z největších evropských akvárií– SeaLife aquarium v Londýně.

 

 

 


Dva miliony vody pod jednou střechou

Chcete zažít i něco jiného než toulání se po světoznámých památkách? Zamířit mimo vydlážděné cesty vedoucí k hodinové věži Big Ben nebo mostu Tower Bridge? Jednou z turistických atrakcí, která každoročně naláká přes milion návštěvníků, ale zároveň nepatří mezi priority, za kterými sem míří naplněné aerolinky, je londýnské SeaLife aquarium.

SeaLife akvárium se chlubí statusem jednoho z největších akvárií v Evropě - a není divu. Celkem se zde nachází 50 nádrží obsahujících neuvěřitelné dva miliony vody, to vše rozloženo do tří pater.

Obavu, že byste se nudili, můžete rychle hodit za hlavu. Uvidíte tu až 350 druhů vodních živočichů, rozdělených dle typů do 14 různých zón, jako například zóna Indického oceánu, tropických vod, řek a rybníků a další.

 

Web Sea Life: www.visitsealife.com/london

 

SeaLife - Londýn, By Phalinn Ooi from Kuala Lumpur, Malaysia (London Aquarium  Uploaded by Oxyman) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Nakrmit rejnoky? Žádný problém

Za skleněnými zdmi se postavíte tváří v tvář nejen nejrůznějším pestrobarevným rybkám, ale i delfínům, tučňákům, mořským želvám nebo mořským koníkům.  Určitě se nezapomeňte zúčastnit některého z komentovaných krmení - budete mít příležitost vidět žraloky bojující o potravu, nakrmit rejnoky nebo přihlížet krmnému šílenství nebezpečných piraň. Akvárium SeaLife se snaží podporovat rozvoj podmořského života a heslo „chovat, zachránit a chránit“ je jejich mantrou.  Díky tomu se zde setkáte i s několika druhy, které se nachází na seznamu ohrožených živočichů.

Z podmořského světa uprostřed evropské metropole si odnesete naprosto skvělý zážitek, o čemž svědčí i statisíce nadšených návštěvníků.

 Vstupné 20 liber (v přepočtu cca 580kč) se může zdát na první pohled vyšší, v rámci Londýna však není nikterak přemrštěné. Navíc, podívané, která se vám naskytne, rozhodně nebudete litovat.

 

Autor: Martina Polamová

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, eL&Di  Sea Life London Aquarium

 

 

 

 

 


Čtěte také:

Za nákupy do Londýna

Nákupní třída: Regent Street

Tipy, kam vyrazit v Londýně

Londýnská čtvrť - Chinatown

Soho - ráj nočního života

Londýn v období adventu

Westminsterská Katedrála

Alexandra Palace

Londýnské trhy

Londýnská muzea

Regent's Park

Trafalgar Square

Covent Garden

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.