Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Notting Hill – ojedinělá londýnská čtvrť, kterou byste neměli minout!

Chystáte se do Londýna? Přemýšlíte, kdy je nejlepší doba na jeho návštěvu a co vše stojí za vidění? Kromě tradičních památek jako je Tower Bridge, Big Ben či Buckinghamský palác byste neměli minout také čtvrť Notting Hill.

Nasát atmosféru malebné viktoriánské čtvrti je zážitkem v jakémkoliv ročním období, avšak pokud chcete zažít klasické anglické ulice plné karibských rytmů a tanců, vydejte se do Londýna poslední srpnovou neděli, kdy se právě v Notting Hillu koná druhý největší karneval na světě.

 

 

 

 

 

Pulzující čtvrť plná života a barev

Čtvrť se nachází na západ od historického centra, nedaleko Kensingtonských zahrad. Je tvořena nově opravenými i staršími typickými viktoriánskými domy, kde se nachází malé kavárničky, obchůdky ale také zde bydlí spousta lidí. Dnes se Notting Hill považuje za lukrativní adresu, avšak nebylo tomu tak vždycky. V minulosti se jednalo o chudinskou čtvrť, jež sloužila jako příjmová oblast migrantů.

Přestože zde není konkrétní budova či socha mající větší historický význam je Notting Hill atraktivní pro mnoho turistů. Je to právě ona autentičnost a pulzující život, který lze vnímat při procházení místních uliček či posezení na dobré kávě. Oproti zbytku Londýna, kde jsou barevné pouze double-decker busy a telefonní budky, je Notting Hill plný barev. 

 

 

 

 

Nejlepší market v Londýně

Asi nejznámějším místem v Notting Hillu a zároveň důvodem, proč sem proudí tolik turistů i místních, je Portobello Road, jež lemují nejrůznějších stánky a pouliční prodejci. Tento market je považovaný za nejlepší v celém Londýně a dá se zde sehnat téměř cokoliv. Zatímco ve všední dny se zde prodává spíše zboží každodenní spotřeby jako je čerstvá zelenina a ovoce. Pátek a sobota jsou hlavní trhové dny a přijíždějí sem obchodníci s velkým množstvím starožitností a nejrůznějších věcí z druhé ruky.

 

 

Přehled londýnských trhů, čtěte zde

 
 

 

Filmová romantika

Ten, kdo má rád stejnojmennou romantickou komedii, ve které se Hugh Grant a Julia Roberts seznamují právě v Notting Hillu, bude si zde opravdu připadat jako ve filmu a vyhlížet svého hrdinu. Dokonce se lze vyfotit u slavných modrých dveří a procházet se stejnými místy jako vaši oblíbení herci. 

 

Ubytování v této čtvrti

 

Talipot Apartments Notting Hill

Cena na noc pro dva - 3 120 Kč  
 

Portobello House

Cena na noc pro dva - 4 020 Kč  

 

Kontrast karibského temperamentu a konzervativní Británie

Jestli je vám každodenní život v ulicích Notting Hillu málo a rádi byste zažili něco opravdu velkolepého, doporučuji přijet v době zmiňovaného karnevalu na konci srpna. Notting Hillský karneval je největší evropskou akcí svého druhu a koná se bez přerušení od roku 1964. Vzhledem k tomu, že v této části Londýna byly početné komunity přistěhovalců z karibské oblasti, v 50. letech 20. století se zde vyskytovaly rasové konflikty. Vznik karnevalu byla reakce na tyto konflikty a měl za úkol oslavovat a popularizovat karibskou kulturu a zmenšit napětí. Každoroční show plná latinskoamerické hudby, tance a barevných masek trvá dva dny a přiláká okolo milionu návštěvníků. Začíná poslední srpnovou neděli, kdy se v Británii slaví státní svátek tzv. Late Summer Bank Holiday a vrcholí další den, kdy také oficiálně končí. Ovšem často karneval pokračuje v podobě nejrůznějších afterparties i v dalších dnech.

Autor: Andrea Midlochová

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nákupy v britské metropoli: Regent Street

Slavná londýnská ulice - Oxford Street

Navštivte Westminsterskou katedrálu

Výhled na město z London Eye

Tipy na londýnské nákupy

Kam v Londýně na výlet?

Na nákupy do Londýna

Londýnská muzea

Londýnské parky

Londýn a advent

Piccadilly Circus

Regent's Park

 

 

 

 
 

Film o Čechoch a Slovákoch v Londyne_Skutocne Vypovede Ludi o Zivote v Londyne (Dokument CZ/SK) autor: Simon Conky, YouTube - CC

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.