Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Zoo Hodonín

Foto, cs.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Zoologická zahrada Hodonín a našli bychom ji na severozápadním okraji města. Ve svém znaku nosí tygra. Byť zůstává jednou z nejmladších v republice a status zoologické zahrady obdržela relativně nedávno, teprve roku 1992, stihla si vydobýt značnou pozornost veřejnosti. A to rozhodně nejen díky překrásnému prostředí, v němž je zasazena. Nicméně tradici za sebou má mnohem delší, než by se mohlo zdát.

 

 

 

Zlatá sedmdesátá

Již roku 1977 byl zde otevřen zookoutek, původně s domácími zvířaty a několika zástupci běžně chovaných druhů exotických. Na jeho výstavbě se dokonce vlastními silami podíleli i občané Hodonína. A ti „svému“ dílu patřičně dali najevo přízeň. Nedlouho poté Foto, cs.wikipedia.orgtedy díky výrazné oblibě dostalo status zooparku. Dnes se zahrada rozkládá již na ploše 8 hektarů a vede ji Mgr. Martin Krug.

V současnosti, to znamená k poslednímu dni roku 2015, se tady celkem chová 219 druhů zvířat. Primárně se zaměřuje na akvaristiku a exotické ptactvo. U tukanů obrovských navíc drží primát jediného českého odchovu. Loni měla ovšem hodonínská ZOO důvod k oslavám také u mnoha jiných zvířat.

 

Web: www.zoo-hodonin.cz

Otevírací doba


Foto, cs.wikipedia.org 


Loučení i vítání

Vlci hřivnatí tu svůj domov našli poprvé už roku 2000 a loňský rok byl v celé historii přelomový. Koncem zimy se narodila hned tři malá štěňata. Byť nakonec bohužel přežily pouze dvě vlčí samičky. Ty nakonec nalezly nové domovy v Německu a v Belgii. I u šelem Foto, cs.wikipedia.orgkočkovitých se dařilo zvířecím novorozencům. Po dlouhých čtrnácti letech se dočkali v Hodoníně přírůstků u tygra ussurijského, na svět přišla po pečlivých přípravách ze strany chovatelů dvě netrpělivě očekávaná koťata. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že ani dva tygří kluci na jižní Moravě natrvalo nezůstanou a budou se stěhovat. V tomto směru zahrada vkládá naděje ještě i do páru jaguárů amerických, od nichž se také očekává přírůstek.

Naopak šimpanz Sherley, miláček mnoha návštěvníků, ZOO opouští a přesouvá se až do daleké Číny. Tam by měl najít podmínky, které se velmi blíží těm přirozeným. V optimálním případě by se navíc měl rozmnožit, což se bohužel v české zoologické zahradě přes veškerou snahu nepodařilo.


Ubytování v této lokalitě

Hodonín - ubytování

 

     
  Čtěte také:  
 

Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

 
     

 

Mohlo by vás zajímat:

ZOO Praha

ZOO a zámek Lešná

Zoo Hluboká nad Vltavou

Na návštěvě v Zoo Brno

Zoo Ústí nad Labem

Jak Olomouc k ZOO přišla

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.