Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Zoo Ústí nad Labem

Foto, cs.wikipedia.orgCelý oficiální název zní Zoologická zahrada Ústí nad Labem a leží na Mariánské skále na východ od města. Kořeny zdejší ZOO je třeba hledat už roku 1908, již tehdy tu existovala soukromá ptačí rezervace, zatím ovšem ještě nepřístupná veřejnosti.

Tu založil místní podnikatel a rovněž nadšený amatérský ornitolog Heinrich Lumpe a po něm byla i pojmenována. Poměrně úspěšný rozvoj přeťalo až náhlé úmrtí zakladatele, ale naštěstí ne na dlouho. Foto, cs.wikipedia.orgPředevším konec šedesátých let znamenal pro zoologickou zahradu první obyvatele exotické. Dnes se rozkládá na ploše 26 hektarů a chová 224 druhů zvířat.

Na severozápadě Čech se mimořádně daří v chovu v zebry Hartmanové, orangutanů bornejských či levhartů mandžuských. Naproti tomu otazník se vznáší nad setrváním slonů v Ústí, nicméně vedení zatím vyvíjí snahu tento chov s dopomocí sponzorů zachovat.

 

Web: www.zoousti.cz

Otevírací doba plus stupné

 


Početná nadílka zvířecích „miminek“

Funkci ředitele zastává v současné době Ing. Lubomír Moudrý, který nastoupil na ředitelské křeslo za poměrně dramatických Foto, cs.wikipedia.orgokolností po svém odvolaném předchůdci. Pod jeho vedením by se měl koncept celé instituce plošně modernizovat, k tomu má posloužit i čerpání grantů a dotací. Ty zahrada v loňském roce nijak nevyužila, přesto dokázala rozšířit areál dětské ZOO a rekonstrukcí prošel i výběh pro kopytníky.

Rovněž tady v roce 2015 přivítali na svět řadu nových přírůstků, první odchov se podařil u bazilišků zelených. A také na svět přišlo mládě mezi návštěvníky populárního lenochoda dvouprstého, přičemž do budoucna by se mohla zdejší skupinka i rozšiřovat, a dokonce rozdělit i na dvě.

Dalším důvodem k radosti bylo narození mláděte pandy červené, chovnému páru se podařilo zplodit potomka dokonce po pěti letech. Až z Rakouska do ústecké ZOO přijel mladý sameček ary zeleného, aby tak rozšířil řady zdejších velkých papoušků. Zatím tento druh v republice žádná jiná zoologická zahrada nevlastní. Naopak sameček orangutana bornejského Budi se stěhoval pryč. Nový domov našel v Kolíně nad Rýnem.

 

Ubytování v této lokalitě

Ubytování

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

ZOO Praha

ZOO a zámek Lešná

Největší ptačí zoo na světě

Zoo Hodonín

Jak Olomouc k ZOO přišla

         Na návštěvě v Zoo Brno
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.