Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Vše, co byste měli vědět o ZOO Praha

Foto, en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Zoologická zahrada hl. m. Prahy a najdete ji v pražské Troji. A to už od roku 1931, kdy její základní kámen položil Jiří Janda. Pražské ZOO v současnosti velí Miroslav Bobek a zahrada se může pochlubit více než šesti sty osmdesáti druhy chovaných zvířat na celkové ploše téměř šedesáti hektarů rozlohy. O své svěřence patřičně pečuje, zvířata tu žijí v takových podmínkách, jež se maximálně blíží těm přirozeným.

Intenzivně se také zapojuje do programů na ochranu jednotlivých druhů, je rovněž členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií. Do těchto aktivit můžeme započítat třeba snahy vrátit do volné přírody Koně Převalského. Zatím do Mongolska a od příštího roku také do Číny. Tohoto lichokopytníka má ostatně ZOO i ve znaku.

 

 

Dalším záslužným počinem je úsilí ohledně ochrany kriticky ohrožených goril nížinných v Africe. Ostatně, zdejší gorilí tlupa, jíž vévodí pětadvacetiletý samec Richard, patří k těm největším „atrakcím”.

 

Slon Foto
Foto Zoo

 

Ze ZOO aktuálně

Nejčerstvějším přírůstkem, který vzbudil mimořádnou pozornost, je gorilí mládě narozené v dubnu letošního roku samici Shindě, které se tak trochu stalo překvapením i pro samotné chovatele. Unikátem však nejsou jen tito primáti, raritou je i další zvířecí „miminko” z jara roku 2016. Jde o samečka slona indického, který se stal historicky prvním slůnětem, jež se v Praze nejen narodilo, ale také zde bylo počato. Chov slonů tu má tradici již téměř od samého založení, přesně od roku 1933, dnes již v podobě výlučně slonů indických.

Další pozoruhodností je mládě mravenečníka, které dostalo netypické jméno Lecter. Narodilo se v březnu roku 2016 a je vůbec prvním ve více než šedesátileté historii chovu těchto zvířat v Praze. ZOO se v rozmnožování zvířat opravdu daří, za rok 2015 tu odchovali více než tisícovku mláďat.

Nejen to z ní činí mimořádně turisticky atraktivní cíl, statistiky hovoří o tom, že si ji vyrazí prohlédnout víc než milion návštěvníků ročně. Podle Prague City Tourism a jeho přehledu byla v roce 2015 zahrada druhá. Primát v návštěvnosti metropole si drží Pražský hrad.

 

Pavilon - ZOO

 

A chystané novinky

A co chystá zahrada do budoucna? Dlouho se naznačovalo, že by se návštěvníci mohli těšit i na další zvířecí přírůstky v podobě pand velkých.

A začátkem roku 2016 odtajnila záměry sama pražská ZOO. Vše ovšem bude záviset na uvolnění potřebných prostředků ze strany hlavního města. Pokud se zadaří, měla by se modernizace dočkat původní expozice ledních medvědů a v horizontu přibližně pěti let by sem měli přicestovat i noví černobílí obyvatelé. Zatím ve výstavbě je Rákosův pavilon – budoucí nový domov asi třiceti druhů exotického ptactva. Hovoří se i o tom, že by bylo zapotřebí vyřešit dopravní situaci v areálu, zlepšit dostupnost i otázku parkování, které je absolutně nedostačující, jak připustil i ředitel ZOO.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Portál Praha ZOO Praha - hroši pod vodou

 

Areál klokanů

 


 

Hlavní vchod ZOO Praha, www.radicestujeme.euHlavní vchod pražské ZOO


ZOO praha vstupné


ZOO Praha

 

Otevírací doba

Web: www.zoopraha.cz

Kde se pražská zoologická zahrada nachází?  - mapa

Adresa:

Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 3/120
171 00 Praha 7

 

 

Zastávka s točnou autobusu č. 112Zastávka s točnou autobusu č. 112

 

K hlavnímu vchodu pražské ZOO jezdí autobus č. 112 z nádraží Holešovice Metro C, mapa

 

Trojský zámek

Trojský zámekTrojský zámek leží hned kousek od vchodu zoologické zahrady, více informací zde

 

Zoo v Praze za rok 2016 navštívilo 1 448 353 zájemců, což je nejvíce za dobu její 85 leté historie. 1 000 000 návštěvníka přivítala zahrada již 16. 8. a už od 4. 12. bylo zřejmé, že návštěvnost letos trhne rekord.

 

Hotely v blízkosti ZOO Praha přes portál booking.com

 

Penthouse Troja

Hostel Sokol Troja

 
       

 

 

Poloha zoo, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

               Přehled všech pražských památek
       

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Na návštěvě v Zoo Brno

ZOO a zámek Lešná

Největší ptačí zoo na světě

Zoo Hodonín

Zoo Ústí nad Labem

Jak Olomouc k ZOO přišla

 

 

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 24.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.