Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dubaj - místo luxusu a mrakodrapů

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/39138647@N05/5614220391/sizes/z/in/photostream/Pompézní Dubaj je jeden ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Tento stát je druhým nejlidnatějším a největším emirátem SAE hned po hlavním městě Abú Dhabí. 99% obyvatel bydlí ve stejnojmenném městě Dubaj, které je důležitým obchodním a finančním střediskem a každý rok přiláká spoustu turistů.

Dubaj je město vedené šejchem Muhammadem, který nezná slovo “ne“, a právě to dalo metropoli dnešní tvář. Vše zde nabývá gigantických rozměrů, leskne se a bude vám možná připadat až bizarní. Ale právě díky těmto zvláštnostem je Dubaj oblíbeným cílem k návštěvě.

 

 

A co že v Dubaji najdete? Spousta turistů ho navštíví kvůli krásným bílým písčitým plážím s průzračným modrým mořem. To ale není zdaleka všechno. V Dubaji je všechno “nej“, a právě to dělá město zajímavé a ojedinělé. Samozřejmostí je největší budova na světě, Burdž Chalífa, která byla dostavěna roku 2010 a dosahuje výšky 828 m.

Najdete zde ale třeba i jednu z nejdelších indoorových lyžařských sjezdovek na světě, Ski Dubai, takže si budete moci zalyžovat v místě jinak obklopeném vedrem a pouští.

Po lyžování si můžete jít odpočinout do jednoho z největších obchodních středisek na světě, The Dubai Mall, kde se mimo jiné budete moci kochat druhým největším akváriem na světě.

Za skleněnou třicet metrů dlouhou a deset metrů vysokou skleněnou stěnou máte možnost spatřit některé ze 33 000 mořských zvířat, včetně 400 žraloků. Ve stejném obchodním středisku najdete třeba i největší cukrárnu na světě. A pokud chcete utéct nakupujícím davům, podívejte se třeba na největší tančící fontánu na světě. Dál může seznam dubajských “nej“ pokračovat třeba u nejluxusnějšího hotelu na světě, Burdž-al-Arab, který nemá pět, ale rovnou sedm hvězdiček.

V Dubaji není nic nemožné. Umělé ostrovy Palm Islands, The World, Jumairah Island jsou nejznámější projekty umělých ostrovů a vidět je můžete i z vesmíru. Staví se zde také podmořský hotel.

Dubaj ukazuje svůj ekonomický rozmach i skrze nákupní festival, který pořádá už přes 15 let a který je jak jinak než největší na světě. Jelikož se v tomto emirátu neplatí daně a vše se zde dá tedy sehnat levněji než jinde, za nákupy sem přijíždí hojný počet turistů v průběhu celého roku. Během festivalu sem ale vyrazí desetitisíce turistů, jelikož jsou zde ceny ještě nižší než normálně. Dubaj je také oblíbenou destinací na jazykové pobyty a studium arabštiny. Výuka angličtiny je sice oblíbenější, nicméně znalost arabštiny je také užitečná, hlavně proto, že arabština je úředním jazykem 26 zemí a také jedním z jazyků OSN. V Dubaji nebudete navštěvovat jazykové školy, kurzy probíhají rovnou v domě lektora. Ve volném čase si pak budete moci užívat atrakcí, které Dubaj nabízí.

 


  Mohlo by vás zajímat: město letecky obsluhují 2 letiště DXB a DWC

 

Dubaj se proměnila ve svět plný divů díky bohatým zásobám ropy a plynu. Spojené arabské emiráty mají zásoby na dalších 150 let, i tak ale samy hojně využívají solární energie. Obchodní talent a prozíravost lze odhalit i z toho, že zdejší představitelé investovali zisk z ropy výhodně. Udává se totiž, že v dnešní době získává Dubaj 90% HDP z neropných sektorů, především třeba z turistického ruchu.

 

Pohled na Dubaj z okýnka letounu

Zdroj videa: YouTube CC, Dubaj Blog

 

Nad Dubají budete žasnout nejen kvůli ohromným stavbám a luxusu, o kterých jste si nechávali jen zdát. Jistě vás uchvátí i exotická atmosféra, jelikož moderní architektura je zde vkusně skloubená s dodržovanými tradicemi. Pokud se pak třeba přeplavíte (nebo přejdete jeden ze dvou mostů) přes řeku Creek, dostanete se do té starobylejší části Dubaje, Deiru, ve které najdete kromě uliček s tradičními obchody také vodní kanály, vůni koření a romantickou atmosféru.

 

Ubytování v Dubaji

 

Best Western Plus Pearl Creek Hotel

Cena na noc pro dva - 879 Kč
 

Atana Hotel

Cena na noc pro dva - 1 987 Kč

 

Zajímavost: Věděli jste, že se říká, že je dnes v Dubaji je 15-25% všech jeřábů světa?

 

Trasa letu - dubaj

Trasa přímého letu z Prahy

 

 

Fotografie Dubaje:

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/maazbot/162803121/sizes/m/in/photostream/Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/ranopamas/5859859849/sizes/z/in/photostream/Dubaj - zdroj: http://www.flickr.com/photos/kaiban/6906193001/sizes/z/in/photostream/

 

 

 

Další články o Dubaji:

Dubaj, město starobylé romantiky i luxusu

Rady a tipy na cestu do Dubaje

Sedm důvodů proč vidět Dubaj

Měna v SAE a jak platit

Doprava v Dubaji

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.04.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!