Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     
Levné ubytování Hlídat ceny ubytování Levné letenky Hlídat ceny letenek Lyžařské pobyty levně

Dubaj - místo luxusu a mrakodrapů

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/39138647@N05/5614220391/sizes/z/in/photostream/Pompézní Dubaj je jeden ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Tento stát je druhým nejlidnatějším a největším emirátem SAE hned po hlavním městě Abú Dhabí. 99% obyvatel Dubaje bydlí ve stejnojmenném městě Dubaj, které je důležitým obchodním a finančním střediskem a každý rok přiláká spoustu turistů. Dubaj je město vedené šejchem Muhammadem, který nezná slovo “ne“, a právě to dalo metropoli dnešní tvář. Vše zde nabývá gigantických rozměrů, leskne se a bude vám možná připadat až bizarní. Ale právě díky těmto zvláštnostem je Dubaj oblíbeným cílem k návštěvě.

A co že v Dubaji najdete? Spousta turistů navštíví Dubaj kvůli krásným bílým písčitým plážím s průzračným modrým mořem. To ale není zdaleka všechno. V Dubaji je všechno “nej“, a právě to dělá město zajímavé a ojedinělé. Samozřejmostí je největší budova na světě, Burdž Chalífa, která byla dostavěna roku 2010 a dosahuje výšky 828 m. Najdete zde ale třeba i jednu z nejdelších indoorových lyžařských sjezdovek na světě, Ski Dubai, takže si budete moci zalyžovat v místě jinak obklopeném vedrem a pouští. Po lyžování si můžete jít odpočinout do jednoho z největších obchodních středisek na světě, The Dubai Mall, kde se mimo jiné budete moci kochat druhým největším akváriem na světě. Za skleněnou třicet metrů dlouhou a deset metrů vysokou skleněnou stěnou máte možnost spatřit některé ze 33 000 mořských zvířat, včetně 400 žraloků. Ve stejném obchodním středisku najdete třeba i největší cukrárnu na světě. A pokud chcete utéct nakupujícím davům, podívejte se třeba na největší tančící fontánu na světě. Dál může seznam dubajských “nej“ pokračovat třeba u nejluxusnějšího hotelu na světě, Burdž-al-Arab, který nemá pět, ale rovnou sedm hvězdiček. V Dubaji není nic nemožné. Umělé ostrovy Palm Islands, The World, Jumairah Island jsou nejznámější projekty umělých ostrovů a vidět je můžete i z vesmíru. Staví se zde také podmořský hotel.

Dubaj ukazuje svůj ekonomický rozmach i skrze nákupní festival, který pořádá už přes 15 let a který je jak jinak než největší na světě. Jelikož se v Dubaji neplatí daně a vše se zde dá tedy sehnat levněji než jinde, za nákupy sem přijíždí hojný počet turistů v průběhu celého roku. Během festivalu sem ale vyrazí desetitisíce turistů, jelikož jsou zde ceny ještě nižší než normálně. Dubaj je také oblíbenou destinací na jazykové pobyty a studium arabštiny. Výuka angličtiny je sice oblíbenější, nicméně znalost arabštiny je také užitečná, hlavně proto, že arabština je úředním jazykem 26 zemí a také jedním z jazyků OSN. V Dubaji nebudete navštěvovat jazykové školy, kurzy probíhají rovnou v domě lektora. Ve volném čase si pak budete moci užívat atrakcí, které Dubaj nabízí.

Dubaj se proměnila ve svět plný divů díky bohatým zásobám ropy a plynu. Spojené arabské emiráty mají zásoby na dalších 150 let, i tak ale samy hojně využívají solární energie. Obchodní talent a prozíravost lze odhalit i z toho, že zdejší představitelé investovali zisk z ropy výhodně. Udává se totiž, že v dnešní době získává Dubaj 90% HDP z neropných sektorů, především třeba z turistického ruchu.

Nad Dubají budete žasnout nejen kvůli ohromným stavbám a luxusu, o kterých jste si nechávali jen zdát. V Dubaji vás jistě uchvátí i exotická atmosféra, jelikož moderní architektura je zde vkusně skloubená s dodržovanými tradicemi. Pokud se pak třeba přeplavíte (nebo přejdete jeden ze dvou mostů) přes řeku Creek, dostanete se do té starobylejší části Dubaje, Deiru, ve které najdete kromě uliček s tradičními obchody také vodní kanály, vůni koření a romantickou atmosféru.

Ubytování v Dubaji

City Premiere Hotel ApartmentsSheikh Zayed Road, Beside Business Bay Metro Station, Dubaiod 8692 Kč více »
Cosmopolitan Hotel Dubai - Al BarshaAl Barsha, Behind Sharaf DG Metro Station, Dubaiod 8849 Kč více »
Grand Hyatt ResidenceOud Metha, Dubai Healthcare City, Near Sheikh Zayed Road & Wafi Mall, Dubaiod 10908 Kč více »

 

TIP: Věděli jste, že se říká, že je dnes v Dubaji je 15-25% všech jeřábů světa?

 

 

Fotografie Dubaje:

 

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/maazbot/162803121/sizes/m/in/photostream/Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/ranopamas/5859859849/sizes/z/in/photostream/Dubaj - zdroj: http://www.flickr.com/photos/kaiban/6906193001/sizes/z/in/photostream/

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.04.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Levné ubytování

Amsterdam

cena od 241více »

Vídeň

cena od 217více »

Praha

cena od 97více »

Hurghada

cena od 137více »

Paříž

cena od 723více »

Drážďany

cena od 362více »

Rimini

cena od 458více »

Zermatt

cena od 1109více »

Londýn

cena od 547více »

Tipy na levné lyžařské zájezdy

Zell am Ziller (Zillertal)
Rakousko
od 2510 Kč více »
Chamrousse
Francie
od 2792 Kč více »
St. Urban
Rakousko
od 2989 Kč více »
SuperDévoluy
Francie
od 3356 Kč více »

Další lyžařské zájezdy »
rSearch - hlídat ceny letenek
Aplikace pro Android - Radicestujeme akční letenky

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!