Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dubaj - místo luxusu a mrakodrapů

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/39138647@N05/5614220391/sizes/z/in/photostream/Pompézní Dubaj je jeden ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů. Tento stát je druhým nejlidnatějším a největším emirátem SAE hned po hlavním městě Abú Dhabí. 99% obyvatel bydlí ve stejnojmenném městě Dubaj, které je důležitým obchodním a finančním střediskem a každý rok přiláká spoustu turistů.

Dubaj je město vedené šejchem Muhammadem, který nezná slovo “ne“, a právě to dalo metropoli dnešní tvář. Vše zde nabývá gigantických rozměrů, leskne se a bude vám možná připadat až bizarní. Ale právě díky těmto zvláštnostem je Dubaj oblíbeným cílem k návštěvě.

 

 

A co že v Dubaji najdete? Spousta turistů ho navštíví kvůli krásným bílým písčitým plážím s průzračným modrým mořem. To ale není zdaleka všechno. V Dubaji je všechno “nej“, a právě to dělá město zajímavé a ojedinělé. Samozřejmostí je největší budova na světě, Burdž Chalífa, která byla dostavěna roku 2010 a dosahuje výšky 828 m.

Najdete zde ale třeba i jednu z nejdelších indoorových lyžařských sjezdovek na světě, Ski Dubai, takže si budete moci zalyžovat v místě jinak obklopeném vedrem a pouští.

Po lyžování si můžete jít odpočinout do jednoho z největších obchodních středisek na světě, The Dubai Mall, kde se mimo jiné budete moci kochat druhým největším akváriem na světě.

Za skleněnou třicet metrů dlouhou a deset metrů vysokou skleněnou stěnou máte možnost spatřit některé ze 33 000 mořských zvířat, včetně 400 žraloků. Ve stejném obchodním středisku najdete třeba i největší cukrárnu na světě. A pokud chcete utéct nakupujícím davům, podívejte se třeba na největší tančící fontánu na světě. Dál může seznam dubajských “nej“ pokračovat třeba u nejluxusnějšího hotelu na světě, Burdž-al-Arab, který nemá pět, ale rovnou sedm hvězdiček.

V Dubaji není nic nemožné. Umělé ostrovy Palm Islands, The World, Jumairah Island jsou nejznámější projekty umělých ostrovů a vidět je můžete i z vesmíru. Staví se zde také podmořský hotel.

Dubaj ukazuje svůj ekonomický rozmach i skrze nákupní festival, který pořádá už přes 15 let a který je jak jinak než největší na světě. Jelikož se v tomto emirátu neplatí daně a vše se zde dá tedy sehnat levněji než jinde, za nákupy sem přijíždí hojný počet turistů v průběhu celého roku. Během festivalu sem ale vyrazí desetitisíce turistů, jelikož jsou zde ceny ještě nižší než normálně. Dubaj je také oblíbenou destinací na jazykové pobyty a studium arabštiny. Výuka angličtiny je sice oblíbenější, nicméně znalost arabštiny je také užitečná, hlavně proto, že arabština je úředním jazykem 26 zemí a také jedním z jazyků OSN. V Dubaji nebudete navštěvovat jazykové školy, kurzy probíhají rovnou v domě lektora. Ve volném čase si pak budete moci užívat atrakcí, které Dubaj nabízí.

 


  Mohlo by vás zajímat: město letecky obsluhují 2 letiště DXB a DWC

 

Dubaj se proměnila ve svět plný divů díky bohatým zásobám ropy a plynu. Spojené arabské emiráty mají zásoby na dalších 150 let, i tak ale samy hojně využívají solární energie. Obchodní talent a prozíravost lze odhalit i z toho, že zdejší představitelé investovali zisk z ropy výhodně. Udává se totiž, že v dnešní době získává Dubaj 90% HDP z neropných sektorů, především třeba z turistického ruchu.

 

Pohled na Dubaj z okýnka letounu

Zdroj videa: YouTube CC, Dubaj Blog

 

Nad Dubají budete žasnout nejen kvůli ohromným stavbám a luxusu, o kterých jste si nechávali jen zdát. Jistě vás uchvátí i exotická atmosféra, jelikož moderní architektura je zde vkusně skloubená s dodržovanými tradicemi. Pokud se pak třeba přeplavíte (nebo přejdete jeden ze dvou mostů) přes řeku Creek, dostanete se do té starobylejší části Dubaje, Deiru, ve které najdete kromě uliček s tradičními obchody také vodní kanály, vůni koření a romantickou atmosféru.

 

Ubytování v Dubaji

 

Best Western Plus Pearl Creek Hotel

Cena na noc pro dva - 879 Kč
 

Atana Hotel

Cena na noc pro dva - 1 987 Kč

 

Zajímavost: Věděli jste, že se říká, že je dnes v Dubaji je 15-25% všech jeřábů světa?

 

Trasa letu - dubaj

Trasa přímého letu z Prahy

 

 

Fotografie Dubaje:

Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/maazbot/162803121/sizes/m/in/photostream/Dubaj - zdroj http://www.flickr.com/photos/ranopamas/5859859849/sizes/z/in/photostream/Dubaj - zdroj: http://www.flickr.com/photos/kaiban/6906193001/sizes/z/in/photostream/

 

 

 

Další články o Dubaji:

Dubaj, město starobylé romantiky i luxusu

Rady a tipy na cestu do Dubaje

Sedm důvodů proč vidět Dubaj

Měna v SAE a jak platit

Doba letu do Dubaje

Doprava v Dubaji

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.04.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.