Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sedm důvodů proč vidět Dubaj

cs.wikipedia.org

Patří k těm nejoblíbenějším dovolenkovým cílům současnosti, hlavně v zimním období. Ne každému tedy musí sedět, protože je to už poměrně velká exotika a hodně rozdílný svět oproti tomu našemu, ale o její oblíbenosti a exkluzivitě není pochyb.

Pokud chcete zažít přepychové velkoměsto z jiného světa, tak je to pro vás naprosto ideální místo. A pokud vás Dubaj láká, ale zatím si nejste jisti, tak zde máme sedm hlavních důvodů, které by vás mohly přesvědčit.

 

     Mohlo by vás zajímat: Informace kam zajít v Dubaji čtěte zde.

Dubaj

Dubaj

Dubaj

 

         
           Zpáteční letenky do Dubaje z Prahy a Vídně se nabízí na webu letuska.cz pod 7 tis. Kč      
         

 

7) Nejbližší neokoukaná exotika:

Turecko a Kypr exotikou sice taky zavání, ale většina z nás tam už byla nebo ví, co lze očekávat. Dubaj je neokoukaná a navíc se neustále rozvíjí a mění se den ode dne. Přímý let tam trvá 5-6 hodin, což opravdu není hodně. Hned po příletu se vám pak otevřou brány exotického velkoměsta, které nepřipomíná nic z toho, co známe. Ucítíte cizokrajné vůně a poznáte naprosto odlišnou kulturu.

 

6) Od plavek k lyžím:

Dubaj je asi jediná destinace na světě, kde se teploty pohybují kolem 40°C, ovšem využijete tu opalovací krém i zimní bundu. V Dubaji je totiž zastřešená, uměle vytvořená sjezdovka - i s vlekem. Takže když už se dostatečně opálíte a zasteskne se vám po chladnějších místech, můžete rovnou z rozpálených plavek hupsnout do lyží.

 

5) Zimní koupačka u moře:

Letní Dubaj znamená vysoké teploty, na které většina z nás není vůbec zvyklá. Teploty tu ve dne šplhají nad padesátku, v noci neklesají pod třicet. Proto se doporučuje letět do Dubaje v období mezi říjnem a březnem. Opustit naše mrazivé plískanice a vyrazit k moři, jehož teplota je nad dvacet stupňů a teplota vzduchu okolo třicítek není vůbec špatné. Nemusíte si tak odpírat teplo a sluníčko v žádné části roku.

 

4) Je bezpečná a tolerantní:

Jde sice o velmi odlišnou kulturu, ale tady jsou zvyklí na návštěvníky z celého světa - a tudíž jsou k té naší kultuře velmi tolerantní. Samozřejmě za podmínky, že my se vůči nim zachováme podobně. Což znamená nenarušovat jejich zaběhnuté zvyky, pravidla - ovšem jenom tak, aby oni mohli podle nich jednat a žít, jak jsou zvyklí. To znamená, že se nebude po ženách-turitstkách vyžadovat, aby chodily v ulicích zahalené. V moři se můžete vykoupat v bikinách, po ulicích můžete jít v kraťasech (ovšem pozor na příliš odvážné kousky). Samozřejmě pokud se rozhodnete navštívit nějakou mešitu, tam se ženy i muži pak zahalit musí. Oděvy většinou půjčují na místě, takže to není problém.

 

3) Luxus za krásnou cenu:

V Dubaji začíná většina hotelů na třech hvězdičkách - a končí na sedmi hotelu Burj Al Arab, nejluxusnějšího hotelu na světě, kde noc vyjde okolo 30-35 tisíc korun. Ovšem pokud toužíte po levnější dovolené, není problém sehnat solidní hotel, ve kterém za jednu noc zaplatíte částky začínající na 1200 kaček. Za tuto cenu lze sehnat pokoj ve 3* nebo i 4* hotelu, s výhledem na město, nedaleko od centra či letiště a s krásným vybavením. Totéž platí pro letenky. Můžete letět s domovskou společností Emirates I. třídou a pak si připravte zhruba 82 000,-. Economy u Emirates je zhruba za desetinu předešlé ceny, někdy se však skutečně zadaří a seženete jejich letenky ještě levněji. A nebo je tu pak nízkonákladový let se Smartwings, kde vás zpáteční letenky mohou vyjít i do 5 tisíc korun.

 

2) Emirates a A380:

Pokud ovšem chcete zažít luxus už cestou, leťte s Emirates! Už letenky v economy třídě nabízejí servis, který vám jen tak někdo nenabídne, natož pak I. třída, kde máte možnost se jít i osprchovat! Navíc Emirates mají let z Prahy do Dubaje zajištěný Airbusem A380 - největším dopravním letadlem světa. Pravda - do jeho horní paluby vedou pouze letenky z business class a nebo I. třídy, ale jak je už zmíněno výše, zážitek z letu vám přinese let u Emirates, ať už letíte v kterékoliv třídě a části letadla!

 

1) Město superlativ:

Nejvyšší mrakodrap světa, největší nákupní centrum na světě, nejluxusnější hotel na světě - tento emirát má mnohá nej. A k tomu má i širokou nabídku aktivit jako seskok padákem, prohlídku pouště, zábavní parky, ale i ukázky staré kultury či jenom teplé a azurově modré moře. Rozhodně si v Dubaji můžete přijít na své. Lze tam objevit další kus světa, který je tak jedinečný a neuvěřitelně rychle se rozvíjející. A i proto je tak oblíbená. 

Pokud chcete levnou exotiku, která je téměř za rohem, s množstvím věcí, které stojí za to vidět a zažít, pak je pro vás tento emirát tím správným místem.

 

Chystáte - li se sem určitě využijete služeb jednoho ze dvou mezinárodních aeroportů, které dopravně obsluhují tuto lokalitu. Tím větším a známějším, kam létá většina aerolinek je Dubai International Airport (DXB). Tím druhým, které leží dál od centra je Dubai World Central Al Maktoum International Airport (DWC)

 

Hotely na booking.com

Dubaj ubytování

Dubaj

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Dubaj, město starobylé romantiky i luxusu

Letenky do Dubaje z Německa za 2 520 Kč

Rady a tipy na cestu do Dubaje

Arabské Emiráty sedmkrát jinak

Doprava v Dubaji

Dubaj - město zážitků

Jak platit v Dubaji

Doba letu do Dubaje

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.