Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy na levné lyžování     

Lyžování na Slovensku

Lyžařské pobyty na Slovensku začínají být u nás stále více oblíbenější a není divu. Vybavení slovenských středisek a snowparků je na velmi dobré úrovni, cenově přijatelné a neméně důležitým faktorem je i příjemná domluva, bez nutnosti znalosti cizích jazyků.

 

 

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry, symbol Slovenska, jsou tím prvním, co každého z nás napadne a název vesnice  Tatranská Lomnica není jen vzpomínkou na oblíbený film Anděl na horách, ale zůstává nejznámějším lyžařským centrem východní části Vysokých Tater, rozkládajícím se pod Tatranským Štítem.

 

 

Lyžařské trasy a jejich náročnost

V okolí Tatranské Lomnice najdeme mnoho převážně lehkých a středně náročných tras, ale odvážlivci nebojte se, na vás čeká například nejvýš položená sjezdovka vedoucí z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a nejdelší sjezdovka čítá celých 6km.

 

Jiné aktivity a zajímavosti

V místě se nachází nejen sídlo, ale i muzeum TANAPu. Samozřejmě v teplejších obdobích na vás čeká mnoho turistických tras, mezi  nejvyhledávanější patří jízda kabinkovou lanovkou přímo z Tatranské Lomnice na Skalnaté Pleso a odtud na Lomnický Štít, kam můžeme také visutou lanovkou.

 

                           Přehled lyžařských zájezdů nejen na Slovensku

 

Ubytování

Tatranská Lomnica nabízí samozřejmě mnoho typů ubytování a tak to má být. Pro náročnější klientelu se nabízí dominantní čtyřhvězdičkový Grandhotel Praha, Hotel Tulipan a další luxusně vybavené hotely. Méně nároční návštěvníci, si jistě vyberou z velkého množství Penzionů a Apartmánů přímo v místě, či z nabídky turistického ubytování v okolí.

 

Typická kuchyně

Samozřejmostí je mnoho restaurací, ať už hotelových, pizzerií  i typicky slovenských. Příkladem posledního je nabídka denního menu v restauraci Koliba v Tatracampu Tataranec, který se nachází nedaleko Tatranské Lomnice a je dostupný jak autobusem, vlakem, tak i příjemnou procházkou.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Lužické hory a místa co stojí za to navštívit

Nejvyšší hora Rakouska

Monínec, nejbližší hory z Prahy

 

 

 

 

 


 


 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.