Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy na levné lyžování     

Lyžování na Slovensku

Lyžařské pobyty na Slovensku začínají být u nás stále více oblíbenější a není divu. Vybavení slovenských středisek a snowparků je na velmi dobré úrovni, cenově přijatelné a neméně důležitým faktorem je i příjemná domluva, bez nutnosti znalosti cizích jazyků.

 

 

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry, symbol Slovenska, jsou tím prvním, co každého z nás napadne a název vesnice  Tatranská Lomnica není jen vzpomínkou na oblíbený film Anděl na horách, ale zůstává nejznámějším lyžařským centrem východní části Vysokých Tater, rozkládajícím se pod Tatranským Štítem.

 

 

Lyžařské trasy a jejich náročnost

V okolí Tatranské Lomnice najdeme mnoho převážně lehkých a středně náročných tras, ale odvážlivci nebojte se, na vás čeká například nejvýš položená sjezdovka vedoucí z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a nejdelší sjezdovka čítá celých 6km.

 

Jiné aktivity a zajímavosti

V místě se nachází nejen sídlo, ale i muzeum TANAPu. Samozřejmě v teplejších obdobích na vás čeká mnoho turistických tras, mezi  nejvyhledávanější patří jízda kabinkovou lanovkou přímo z Tatranské Lomnice na Skalnaté Pleso a odtud na Lomnický Štít, kam můžeme také visutou lanovkou.

 

                           Přehled lyžařských zájezdů nejen na Slovensku

 

Ubytování

Tatranská Lomnica nabízí samozřejmě mnoho typů ubytování a tak to má být. Pro náročnější klientelu se nabízí dominantní čtyřhvězdičkový Grandhotel Praha, Hotel Tulipan a další luxusně vybavené hotely. Méně nároční návštěvníci, si jistě vyberou z velkého množství Penzionů a Apartmánů přímo v místě, či z nabídky turistického ubytování v okolí.

 

Typická kuchyně

Samozřejmostí je mnoho restaurací, ať už hotelových, pizzerií  i typicky slovenských. Příkladem posledního je nabídka denního menu v restauraci Koliba v Tatracampu Tataranec, který se nachází nedaleko Tatranské Lomnice a je dostupný jak autobusem, vlakem, tak i příjemnou procházkou.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Lužické hory a místa co stojí za to navštívit

Nejvyšší hora Rakouska

Monínec, nejbližší hory z Prahy

 

 

 

 

 


 


 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!