Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Na skok do Amsterdamu a tipy co navštívit

Bylo mrazivé dopoledne, jen pár dní před Vánoci, a letadlo právě přistálo na amsterdamském letišti Schiphol. Mojí první starostí po přistání přirozeně je, jak se dostat z letiště. Nutno však podotknout, že vše jde jako po másle. A to hlavně díky vlakovému spojení přímo z letištního terminálu, který vás doveze až na hlavní nádraží. Lístek si koupíte na přepážce či v automatu, a měl by vás stát méně než 4 eura.

 

 

 

      Ne nadarmo se říká, že Amsterdam je ráj  cyklistů a Nizozemci je berou velmi vážně, a to až tak, že mají přednost snad všude, i před chodci. Vyplatí se tedy být maximálně ostražitý a nikomu se nepřiplést pod kola. A kolo si samozřejmě můžete i půjčit a město obdivovat ze sedla. To však nebyl můj případ, jelikož radši volím cestování formou procházky a určitě bych to v tomto případě neoznačila za chybu. A pokud jsem se přece jenom potřebovala někam přepravit, využila jsem tramvaj, na kterou koupíte lístek přímo u řidiče.

 

 

      Samotnému centru vévodí náměstí Dam, kde po setmění můžete čerpat vánoční atmosféru plnými doušky, a to nejen v podobě velkého vánočního stromu. Náměstí přidává na atraktivitě i okolní uličky s přilehlými kanály.

      Další den můžete začít snídaní v některé z Nutella pekáren, kde se můžete posadit a vybrat si něco z nepřeberného množství donutů či vaflí. K tomu kelímek kávy nebo horké čokolády a ráno nebude mít chybu.

 

Ubytování v tomto městě

 

The Flying Pig Uptown

Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
 

Family Hotel Kooyk

Cena na noc pro dva - 1 850 Kč
 

Aston City Hotel

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč

 

      Amsterdam je také městem muzeí a tak byste nějaké měli určitě navštívit. Jedním z nich je muzeum Anny Frankové, připravte se však na několikametrovou frontu, která zejména v chladném prosincovém počasí není nejideálnější.

 

 

Opominout byste ale neměli nejvýznamnější nizozemské muzeum Rijksmuseum se známým nápisem I am Amsterdam, a to i pokud nejste do těchto věcí zrovna nadšenci. Před jeho budovou se totiž nachází otevřené kluziště. Nic vám tedy nebrání půjčit si brusle a vrátit se na pár desítek minut do dětských let.

Pokud byste ale raději uvítali netradiční muzeum, vaše cesta může vést na exkurzi do muzea marihuany , jenž je v

Čtěte také: 10 míst v Amsterdamu, které musíte navštívit

Nizozemsku legální a je tím jedinečné. Jde o opravdu maličké muzeum, kde jsem se ale dozvěděla několik zajímavých informací o této rostlině. Více informací načerpáte na webových stránkách http://hashmuseum.com.

      Teď už se ale hlásí o slovo znovu můj žaludek a je tedy nutné poohlédnout se po nějakém příjemném místě na oběd. Já narazila, vlastně úplnou náhodou, na kavárnu Teds. Na to že šlo o relativně zapadlou kavárnu, tu bylo plno a já se ani nedivím. Podnik někde na pomezí mezi kavárnou a restaurací a navíc s výtečným jídlem, je jistě vyhledávaným místem.

      A zase zpět do víru velkoměsta. Zajímavými se jeví čtvrtě Warmoesstraat a Zeedijk. V obou těchto čtvrtích se totiž nachází ty nejstarší domy. Zejména pak adresa Begijnhof, jejíž středověké domy tvoří uzavřený dvůr, stojí za zhlédnutí.

      Po setmění samozřejmě nelze opominout slavnou čtvrť červených luceren (Red light district), kde se ženy lehčích mravů vystavují ve výlohách, a která přiláká určitě nejedno mužské oko. 

      Na závěr, pokud jste v Amsterdamu autem, určitě navštivte skanzen Zaanse Schans, nacházející se kousek od města a kde naleznete několik zachovalých větrných mlýnů a stavení. Jde o místo, které by vám zcela určitě nemělo uniknout.

 

 

Další články z hlavního města Holandska, čtěte zde:

Amsterdam z jiného pohledu - vyhlídková plošina Look Out!

Cestopis: Amsterdam - Benátky severu

   

 

Autor:  Eva Klásková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Melih Çetin Amsterdam

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Městská doprava (MHD) v Amsterdamu

Mapa metra v Amsterdamu

Doprava na Letiště Amsterdam (AMS)

Vlakové nádraží Amsterdam Centraal

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.