Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Zmoklé dobrodružství – Auchtertyre Farm – Tyndrum –Inveroran

West Highland WayVe Skotsku často prší, to je známo, ale vychytat podle místních jedno z nejdeštivějších lét za posledních 40 let je fakt zážitek. Toto je poslední zápisek z West Highland Way, bohužel jsme ji právě díky vytrvalému dešti, silnému větru a velmi bídnému stanu nedokázali dokončit celou. Jsme sice trempíci, ale termpíci bábovky a spát někde pod mostem, abychom mohli pokořit dalších 50 km, se nám nechtělo. Etapa vedla z Auchtertyre Farm přes městečko Tyndrum, Bridge of Orchy až do Inveroran – 21 km.

 

Jak se projevuje super deštivé počasí? Prší prostě furt! Pršet začalo předchozí den asi ve 22 hodin, v 6 ráno pršelo stále a navíc k nám do stanu a pršelo také celý den, až do 17 hod. Mokré nohy ve spacáku nejsou nic extra příjemného, tak jsme se rozhodli raději vyrazit na cestu hned v 6 ráno. Obalení pláštěnkami a s dosud nepromokavými botami jsme vyrazili na náš poslední den na West Highland Way. Cestou do Tyndrum  jsme šli podél řeky Fillan, která se od včerejška značně zvedla a vylila z břehů, takže místy i zaplavovala cestu. 

 

 

Tyndrum

Tyndrum je jedno z větších městeček na West Highland Way. Najdete tu nádraží, obchody, velké informační centrum, kde si můžete koupit mapu, tak jako my (po čtyřech dnech na cestě je to div :-)). Vedle informačního centra je velmi příjemná kavárna, kde nabízejí i typickou anglickou snídani. V nehostinném počasí je teplá slanina, fazole, vejce a pečené teplé rajče něco, za co byste vyměnili i boty. Poseděli jsme něco přes hodinu, chodili se sušit pod fukary na záchod a doufali, že déšť ustane. Nestalo se, tak, ač neradi, jsme vyrazili dál. Do Bridge of Orchy, dalšího městečka, to je příjemných 11 km po rovině. Okolo se zdvihají vrcholy hor a podél cesty se pasou stáda krav a ovcí, které se velmi rády motají po cestě. 

 

Cesta do Bridge of Orchy

 

Bridge of Orchy

V Bridge of Orchy najdete další vlakovou zastávku West Highland Line, ze které odjíždí pravidelně vlaky do Glasgow a Fort Williamu. Centrum městečka tvoří hotel. Další ubytovací zařízení je nádražní ubytovna. Poté, co projdete Bridge of Orchy, začnete stoupat lesem na Mam Carraigh, odkud je překrásný výhled na  Iveroran a Loch Tulla.

Mam Carraigh

 

„Tohle je zatím ta nejkrásnější část, člověk ani nestihne najednou všechno vstřebat. “ Tohle řekl můj spolupoutník aniž by tušil, že touto cestou půjde zpět znovu, a to za necelé 2 hodiny.  

 

Iveroran a zpět do Bridge of Orchy

V Inveroran je malý hotel, kde musíte mít určitě rezervaci několik měsíců dopředu. Krásné jezero Loch Tulla a okolní krajina láká spousty turistů. Další možnost přespání po této etapě je vedle Victoria Bridge. Tato větrná pláň se stala osudná našemu stanu, takže jsme si krásnou cestu přes Mam Carraigh prošli ještě jednou a uložili se k spánku ve West Highland Way Sleeper na nádraží v Bridge of Orchy. Velmi příjemné místo ke spaní, spíše taková mini ubytovnička se dvěma pokoji po 6 postelích a jednou milou společenskou místností. Tady potkáte opravdu spoustu dalších poutníků se zajímavými historkami z nejrůznějších koutů světa. Na závěr bych chtěla napsat motto, které v oné společenské místnosti viselo na zdi: „Život by neměl být cestou do hrobu v co nejzachovalejším těle, ale naopak pořádnou jízdou s Martini v jedné ruce, čokoládou v druhé a pokřikem na rtech – To byla ale jízda!!“


West Highland Way

 

 

Články s podobnou tématikou:

Třetí den na West Highland Way - Inversnaid - Auchtertyre Farm

Druhý den na West Highland Way – Balmaha – Inversnaid

Na West Highland Way – den první aneb co to neseš v baťohu?

West Highland Way - trek skotskou vysočinou

První den na West Higland Way – pořádné sousto hned na začátku

 

Autor: Martina Zemanová


Vložil/a: Daniel Česák 19.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.