Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Muzeum tulipánů v Amsterdamu

Foto, cs.wikipedia.orgV zemi tulipánů můžete jen těžko nenavštívit muzeum zasvěcené této národní květině. Tulipány dorazily do Holandska někdy na počátku druhé poloviny 16. století z Osmanské říše. Podle dochovaných zdrojů vykvetly první rostliny roku 1594 v botanické zahradě (Hortus Botanicus) v Leidenu.

 V 17. století, v době zlatého věku tulipánů, pak začalo v celé zemi soutěžení mezi různými pěstiteli o nejkrásnější květy, hraničící s posedlostí. Například z roku 1635 se zachovala zpráva o prodeji kolekce čtyřiceti odrůd tulipánů za neskutečnou částku 100000 guldenů, přičemž průměrný roční příjem byl tehdy asi tisíckrát menší. V té době byla dokonce založena burza na obchodování s tulipány a mnoho lidí se zbavilo veškerého majetku, aby mohlo investovat do křehkých květin.

 

 

Některé druhy květů byly ceněny na tisíce guldenů a za jednu cibulku bylo možné inkasovat i více než 10 akrů stavebních pozemků. Cenová bublina však brzy splaskla, burza zbankrotovala a většina zúčastněných přišla na mizinu.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Tulipánové pole v Holandsku


Nabídka ubytování v tomto městě

The Flying Pig Uptown

Cena na noc pro dva -  1 583 Kč

Museum Lane Hotel

Cena na noc pro dva - 1 800 Kč

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Čtvrť červených luceren v Amsterdamu

Amsterdam z jiného pohledu - vyhlídková plošina

10 míst, které musíte navštívit v hlavním městě Holandska

Městská hromadná doprava

Čínská čtvrť v Amsterdamu

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.