Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Cestujeme k moři - krásné pláže Evropy

S postupným vrcholem létá cestuje čím dál více lidí k moři. A zatímco jedni se na dovolenou chystají, jiní se již z dovolené vrátili. Dnešní článek se původně měl jmenovat TOP 5 nejlepších pláží Evropy, ale říct o něčem slovo "nejlepší" je nesmysl. To jak kvalitní a hezká pláž je, hodnotí každý jinak. A nejen v Evropě je spousta krásných pláží a o těch tu zmínka nebude.

 

 

 

 

Mykonos, Řecko

Tento řecký ostrov s krásnými plážemi hledejte zhruba uprostřed Egejského moře. Mykonos je součástí tzv. Kykladských ostrovů. Centrem dění je hlavní město ostrova Mykonos Town. Z ostrova je dobré spojení na další blízký ostrov Delos. Tento ostrov má velký archeologický význam. Na ostrově Delos najdete tzv. Lví terasu.

 

San Vito lo Capo, Itálie (Sicílie)

San Vito Lo Capo hledejte na Sicílii, zhruba 40 km od města Trapani. Takže jde o poměrně dostupnou lokalitu pro cestovatele nejen  z Česka či Slovenska - do Trapani pravidelně létá například Ryanair z Bratislavy. Městečko je vyzbrojeno jednou z nejhezčích pláží Sicílie. V případě, že cílem vaší dovolené bude právě San Vito Lo Capo, a k tomu 11. července, čeká vás známý místní festival - Summer Music.

 

Villasimius, Itálie (Sardinie)

Villasimius je malé středisko na Sardinii, nedaleko města Cagliari (cca. Hodinu jízdy autem). Místní obyvatelstvo čítá až 3 tisíce osob, v lětě počet lidí se zvýší až na 60000/měsíc. I zde jsou krásné pláže s úžasnými výhledy z pobřeží.

 

Beaulieu-sur-Mer, Francie

Beaulieu sur Mer, leží 10 km od známého města Nice. Čekají vás zde krásné pláže, orámované palmami. Většinu roku je zde teplo a slunečno. Pokud se nechcete pouze slunit, a máte rádi i trochu toho pohybu, můžete si vyzkoušet vodní lyžování anebo například windsurfing.

 

Paloma Plage, Francie - celebritami oblíbená

Paloma Plage, pláž která bývá označovaná jako nejlepší na Francouzské riviéře. Také právě zde můžete potkat některou ze světových celebrit, které si tuto pláž často vyhlídli pro strávení své dovolené.

 

Cala Rajá, Španělsko, Andalusie

Tuto pláž hledejte blízko města Almeria ve Španělsku, nedaleko přírodního parku Cabo de Gata-Nijar. Jde o poměrně izolovanou, o něco hůře dostupnou pláž, kde část cesty na pláž budete muset projít pěšky. S přesnou polohou pláže vám pomůžou mapy Google - zde.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.