Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Norimberk: město proslulé vánočními trhy

cs.wikipedia.orgPůlmilionové město blízké českým hranicím, je nejoblíbenější turistickou destinací Čechů, a to hlavně během adventního času. Jeho počátky spadají až daleko do historie, první zmínky pocházejí z 1. poloviny 11. století.

Kostel Panny Marie na náměstí Hauptmarkt nechal postavit sám Karel IV., další historie je spojená například s činností NSDAP. Právě zde byly 15.září 1935 přijaty Norimberské zákony – zákon o říšském občanství a zákon na ochranu německé krve a cti. Staly se základem k rasové nesnášenlivosti a genocidě Židů během druhé světové války. Po válce se tu konal Norimberský proces s válečnými zločinci, právě zde se zrodilo simultánní tlumočení.

 

 

  Trasa jízdy autem z Prahy do Norimberku. Vzdálenost: 298 km. Čas: 3:05.

   Mapa: openstreetmap.org

Norimberk


Nejbližší letiště: Nuremberg Airport

kód: NUE

Web: www.airport-nuernberg.de


 

Fakta o městu

Leží v Bavorsku zhruba 170 km na sever od Mnichova. Žije zde cca 500 tis. obyvatel. Po městě se komfortně dopravíte díky široké siti tramvajových linek a metru o délce 35 km (mapa MHD - Norimberk).

 

A co láká české turisty? Důvodů je hned několik. Místo, které ocení ponejvíce rodiny s dětmi, je norimberská zoo. Je otevřena od 8:00 do 19:30 (v zimní sezónně do 17:00). Rodinná vstupenka činí 31,50 eur. Největšími atrakcemi jsou delfinárium, bazény pro tučňáky a lední medvědy či tropický pavilón.

Děti nadchne také návštěva Muzea hraček. Děvčátka potěší panenky, kluky zase auta a mašinky. Najdete tu přes 65 tisíc exponátů. Za 1 euro si můžete zapůjčit audio průvodce v českém jazyce.

 

DB Museum (German Railway Museum) Muzeum železnic

www.dbmuseum.de/museum_de/home

Museum Industriekultur Muzeum průmyslu  
Merks Motor Museum Muzeum aut www.merks-motor-museum.de
Naturhistorisches Museum (Natural History Museum) Přírodovědné můzeum www.naturhistorischesmuseumnuernberg.de
Kindermuseum Nurnberg Muzeum určené dětem www.kindermuseum-nuernberg.de

 

 

 

Památky okouzlí především dospělé. Části Norimberku tvoří na severu císařský hrad, dále čtvrti St. Sebald a St. Lorenz. Celé město bylo nálety v roce 1945 zničeno, nicméně veškeré památky dostály takové obnovy, že si dnešní návštěvník vychutná jejich starobylý vzhled.

Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější pamětihodnosti patří císařský hrad, Stará radnice, kostel Panny Marie, kostel sv. Vavřince, Sebalda či Dürerův dům, který byl postaven v roce 1420 a v němž Albrech Dürer, jeden z nejvýznamnějších renesančních umělců, dvacet let žil a působil.

Denní autobusové spojení z Prahy do Norimberku poskytuje např. společnost Flixbus, cena jednosměrných jízdenek začíná na 300 Kč

 

cs.wikipedia.org

    Císařský hrad, autor fotky: DALIBRI, creative commons

 

Mezi největší atrakce pro Čechy jsou vánoční trhy. Více než 200 stánků nabízí tradiční vánoční zboží a sladkosti jako perníčky či biskupské chlebíčky. K vánoční atmosféře neodmyslitelně patří i svařené víno. Za hrnečky budete platit zálohu. Ochutnejte rovněž věhlasné norimberské klobásky, norimberskou obdobu hamburgerů. Tradiční vánoční trhy můžete navštívit vždy od pátku před první adventní nedělí do 24. prosince.

Darina Kováčová

 

Přehled ubytování v této lokalitě 

Booking

Norimberk - trasa letu z Prahy

  Nue - aeroport Norimberk - vzdálenost vůči Praze, letenky na Kiwi.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Mapa metra v Norimberku

Norimberk – Mallorca za 1 660 Kč

Palermo z Norimberka v říjnu za 1 320 Kč

Letecky Verona z Norimberka a zpět za 516 Kč

Letenky do Lombardie z Norimberka za 530 Kč

Norimberk - hlavní vlakové nádraží

 

 

 

 

                                      Další  německá města
  Berlín Lipsko Brémy Mannheim  
  Rostock Drážďany Mnichov Kolín nad Rýnem  
  Cáchy Düsseldorf Řezno Hamburk  
  Hannover Stuttgart Postupim Porýní  

 

 

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.