Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Starobylá Nitra

Nitra je jedním z nejstarších měst na  Slovensku a zároveň městem mladých se dvěma univerzitami. Centrum zemědělského kraje s bohatým kulturním životem. Místo, kde honosné církevní budovy střídají romantické uličky s tajemnými zákoutími.

 

 

Existuje mnoho důvodů, proč byste se měli vybrat právě do tohoto krásného města ležícího uprostřed nádherné přírody. Hrad, muzea, kulturní akce a zejména srpnová výstava Agrokomplex!

 

 

Věděli jste, že majestátní Nitranský hrad je původně největším hradem na Slovensku? Právě na tomto místě můžete navštívit Katedrálu sv. Emeráma, katedrální věž, Kasematy, gotický příkop či Biskupský palác.

 

     Městský dům

 

Ponitranskí, Diecézní i Misijní muzeum jsou skutečně zajímavými místy, kde můžete objevit zajímavé exponáty.

Chystáte se na Agrokomplex? Do diáře si zaznamenejte i tematicky podobnou návštěvu unikátního zemědělského muzea, kde si užijete svět vývoje zemědělství a potravinářství. Zajímavostí je, že v rámci návštěvy je možné zpestřit si výlet i skvělou jízdou polní železnicí.

 

 

O umělecké povědomí ve městě se od roku 1965 stará Nitranská galerie, která je i zřizovatelem specifické galerie - Galerie mladých. V roce 1995 vznikla soukromá ART Galerie, jejímž cílem je přinášet pohled na současné výtvarné umění na Slovensku.

V Nitře se také nachází zajímavá Botanická zahrada.

 

    Řeka Nitra

 

Fanoušci turistiky by se měli vydat na vápencový vrch Zobor, který je přírodní rezervací kvůli množství vzácných rostlin a živočichů. Zajímavé jsou celé Záborské vrchy, Pohoří Tríbeč, pyramidový vrchol Žibrica, přírodní rezervace Lupka či strážní věž na Šibeničním vršku v Čermáni. Cesta ze Zoboru vede přes vinařskou část města, takže turisté se mohou zastavit v některé z  vinárniček, které jsou známé nabídkou lahodných druhů vín.

 

Nitranský hrad, zdroj videa: YouTube CC, Maja Nikelová

 

Ubytování

 

Hotel Atrium

Cena na noc pro dva - 1 250 Kč
 

Hotel Zobor

Cena na noc pro dva - 900 Kč

 

Kulturu a zábavu najdete v nitranském kulturním stánku - v Divadle Andreje Bagara, které je známé na celém Slovensku. Funguje od roku 1883 a hrává všechny žánry pro všechny věkové skupiny.

Nechte se zlákat krásami tohoto starobylého slovenského města a vyrazte za jeho památkami.


   Trasa jízdy  autem z Brna do Nitry, vzdálenost: 224 km. Čas: 1:59.

Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

 

                                               Další sloveské města
  Trnava Košice Bratislava Velký Meder  
 

Poprad

Trenčín

Piešťany Trenčianské Teplice  
           

 

*Přehled last minute zájezdů na Slovensko

 Slovenská letiště

Vlakové nádraží Nitra

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.