Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Poprad

Poprad, desáté největší město  Slovenska, se nachází v západní části prešovského kraje. Přestože dle nedávných archeologických průzkumů zde bylo osídlení doloženo již za doby římské říše, první zmínky o osadě s názvem villa Theutonicalla/Poprad pochází ze 13. století.

 

 

 

Město bylo dlouhou dobu osídleno Němci, posléze přešlo pod nadvládu Polska a počet německých obyvatel začal postupně klesat. Teprve ve 20. století se Poprad stává čistě slovenským městem a díky spojení se sousedními osadami (Spišská Sobota, Veľká, Matejovce, Stráže) vzniká tzv. velký Poprad. V současnosti patří k významným turistickým centrům a díky letišti umožňujícímu spojení se Spojeným královstvím, Lotyšskem, Ruskem a Ukrajinou je vyhledáván i zahraničními návštěvníky.

 

                   Mohlo by vás zajímat: Letiště Poprad (TAT)

 

Ubytování v této lokalitě

 

Vila U Septima

Cena na noc pro dva - 1 265 Kč
 

Hotel Mountain View

Cena na noc pro dva - 3 120 Kč

 

Už při samotném příjezdu do Popradu se můžete kochat majestátními vrcholky Vysokých Tater. Než ale zamíříte na některou z mnoha doporučovaných túr, zkuste si udělat čas a projít si alespoň městskou část Spišská Sobota. Zde můžete obdivovat krásná průčelí renesančních a barokních domů nebo pozdně gotický kostel svatého Jiří. Pokračovat pak můžete do historického centra původního Popradu, kde se nachází zdejší nejcennější památka, barokní kostel sv. Egidia s nepřehlédnutelnou renesanční zvonicí.

 

 

Většina návštěvníků Popradu ale nemíří za památkami. Toto město je totiž také lyžařským střediskem (nejbližší sjezdovku naleznete v nedaleké obci Spišské Bystré) a především bránou do Vysokých Tater. V rámci tohoto pohoří najdete velké množství turistických tras a je pouze na vás, jakou si zvolíte.

Kromě vysokohorské turistiky můžete okolí Popradu objevovat i na  kole. Cyklostezky jsou nejen okolo řeky Poprad, ale zavedou vás i do odlehlejších částí města, jako je Kvetnica s rozlehlým lesoparkem.

Pokud chcete spíš relaxovat, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu jednoho z nejznámějších slovenských aquaparků - Aquacity Poprad. Najdete zde jak čistě plavecké bazény, tak brouzdaliště pro děti, tobogány, relaxační a termální bazény. Specialitou je Vitálny svět Fire and Water, vybavený krom jiného vířivkou, soláriem arktickým bazénem a sněžnou jeskyní.

 

 

Až vám vyhládne, zamiřte zpátky do centra. Na tradičních slovenských haluškách si pochutnáte v restauraci Marco‘s, dobře připravený steak vám nabídnou v Rock’n’Roll Steak Pubu. Milovníci piva pak ocení pivnici Dobré časy s 15 druhy  piv na výčepu.

 

Autor: Markéta Mrkvová

 

 

 

 


Další slovenská města:

Slovenské lázně Velký Meder

Bratislava skrývá kouzelné uličky a památky

Zpestřete si zimu lyžováním ve Vysokých Tatrách

Trenčianské Teplice, krásná i léčivá příroda

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Košice – metropole východu Slovenska

Last minute zájezdy na Slovensko - přehled

Trnava - královské město

Přehled lyžařských zájezdů

Piešťany - město lázní

Průvodce - Trenčín

Starobylá Nitra

 

 

logo

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.