Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Poprad

Poprad, desáté největší město  Slovenska, se nachází v západní části prešovského kraje. Přestože dle nedávných archeologických průzkumů zde bylo osídlení doloženo již za doby římské říše, první zmínky o osadě s názvem villa Theutonicalla/Poprad pochází ze 13. století.

 

 

Město bylo dlouhou dobu osídleno Němci, posléze přešlo pod nadvládu Polska a počet německých obyvatel začal postupně klesat. Teprve ve 20. století se Poprad stává čistě slovenským městem a díky spojení se sousedními osadami (Spišská Sobota, Veľká, Matejovce, Stráže) vzniká tzv. velký Poprad. V současnosti patří k významným turistickým centrům a díky letišti umožňujícímu spojení se Spojeným královstvím, Lotyšskem, Ruskem a Ukrajinou je vyhledáván i zahraničními návštěvníky.

 

                   Mohlo by vás zajímat: Letiště Poprad (TAT)

 

Ubytování v této lokalitě

 

Vila U Septima

Cena na noc pro dva - 1 265 Kč
 

Hotel Mountain View

Cena na noc pro dva - 3 120 Kč

 

Už při samotném příjezdu do Popradu se můžete kochat majestátními vrcholky Vysokých Tater. Než ale zamíříte na některou z mnoha doporučovaných túr, zkuste si udělat čas a projít si alespoň městskou část Spišská Sobota. Zde můžete obdivovat krásná průčelí renesančních a barokních domů nebo pozdně gotický kostel svatého Jiří. Pokračovat pak můžete do historického centra původního Popradu, kde se nachází zdejší nejcennější památka, barokní kostel sv. Egidia s nepřehlédnutelnou renesanční zvonicí.

 

 

Většina návštěvníků Popradu ale nemíří za památkami. Toto město je totiž také lyžařským střediskem (nejbližší sjezdovku naleznete v nedaleké obci Spišské Bystré) a především bránou do Vysokých Tater. V rámci tohoto pohoří najdete velké množství turistických tras a je pouze na vás, jakou si zvolíte.

Kromě vysokohorské turistiky můžete okolí Popradu objevovat i na  kole. Cyklostezky jsou nejen okolo řeky Poprad, ale zavedou vás i do odlehlejších částí města, jako je Kvetnica s rozlehlým lesoparkem.

Pokud chcete spíš relaxovat, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu jednoho z nejznámějších slovenských aquaparků - Aquacity Poprad. Najdete zde jak čistě plavecké bazény, tak brouzdaliště pro děti, tobogány, relaxační a termální bazény. Specialitou je Vitálny svět Fire and Water, vybavený krom jiného vířivkou, soláriem arktickým bazénem a sněžnou jeskyní.

 

 

Až vám vyhládne, zamiřte zpátky do centra. Na tradičních slovenských haluškách si pochutnáte v restauraci Marco‘s, dobře připravený steak vám nabídnou v Rock’n’Roll Steak Pubu. Milovníci piva pak ocení pivnici Dobré časy s 15 druhy  piv na výčepu.

 

Autor: Markéta Mrkvová

 

 

 

 


Další slovenská města:

Slovenské lázně Velký Meder

Bratislava skrývá kouzelné uličky a památky

Zpestřete si zimu lyžováním ve Vysokých Tatrách

Trenčianské Teplice, krásná i léčivá příroda

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Košice – metropole východu Slovenska

Last minute zájezdy na Slovensko - přehled

Trnava - královské město

Přehled lyžařských zájezdů

Piešťany - město lázní

Průvodce - Trenčín

Starobylá Nitra

 

 

logo

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!