Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Košice – metropole východu Slovenska

Košice jsou druhým největším městem a centrem východního  Slovenska. Město má dlouhou a bohatou historii a velmi dynamickou současnost. Metropole východu je po staletí nejdůležitějším centrem regionu, přirozeným centrem obchodu, řemesel, kultury a vzdělání.

 

 

 

 

Návštěvníci Košic nemusí za památkami chodi daleko, protože se téměř všechny soustředí do historického centra města, které je největší městskou památkovou rezervací na Slovensku. Její hlavní částí je Hlavní náměstí, které je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí. Dominantou města a náměstí je gotický Dóm sv. Alžběty, který je největším kostelem na Slovensku a zároveň nejvýchodnější západní katedrála v Evropě.

 

 

 

Mapa města Košice a okolí na webu openstreetmap.org

Zvláště v létě je nejdůležitějším místem Košic prostranství mezi divadlem a dómem. Vytváří ho park se zpívající fontánou. V jižní části centrálního náměstí se můžete seznámit se středověkým městským opevněním. Při vstupu do podzemí se návštěvníci ocitnou v renovovaných základech Dolní brány, které se používají jako netradiční galerie a koncertní síň.

Symbolem Košic je také i Socha maratónce. Připomíná skutečnost, že Mezinárodní maraton míru, jeden z nejstarších na světě, je každoročně organizován v Košicích. V jednom z muzeí si návštěvníci mohou také prohlédnout slavný košický zlatý poklad. Unikátní sbírka zlatých mincí z 15.-17. století vážících 11 kg pochází z 81 evropských mincoven.

 

Existuje řada důvodů k návštěvě tohoto místa na východním Slovensku. Jedním z nich je fakt, že Košice jsou krásné historické městečko s příběhy na každém kroku. Je v něm úžasná atmosféra, zejména v létě na Hlavní ulici máte pocit, že jste na dovolené, když můžete sedět v letních terasách v příjemné atmosféře. Přes Vánoce opět fantastická pohoda na Vánočních trzích, kde si lidé mohou odpočinout po práci při příjemném programu, se šálkem vařeného vína a sledovat ledové sochy.

 

 

Centrum města - budova divadla

 

 Ubytování v této lokalitě

  Cena na noc pro dva - 1 148 Kč
 

Garni Hotel Akadémia

Cena na noc pro dva - 802 Kč
 

Penzion nad Bankou

Cena na noc pro dva - 862 Kč

 

Pokud se i vy necháte zlákat pozváním do Košic, uvidíte na vlastní oči, že toto město je prostě kouzelné a jeho kouzlo zůstane ve vás po velmi dlouhou dobu.

 

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Mezinárodní letiště Košice (KSC), čtěte zde

 

Do Košic jezdí  z ČR autobusová linka Regiojet

 

 

     
                                Předpověď počasí - Košice  
     

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Pohádkový svět slovenských jeskyní

Nejvyšší hora Slovenska

Piešťany - město lázní

Spišský a Oravský hrad

Trnava - královské město

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Slovenské lázně Velký Meder

Last minute zájezdy na Slovensko

 

 

 

                                            Další slovenská města
  Bratislava Trenčianské Teplice

Piešťany

Trnava

 
           
           
           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.