Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Jak levně na pár dní do Amsterdamu

amsterdamAmsterdam - hlavní město Nizozemska je typické svými nízkými domky s průčelými ze 17. století. Ve městě si můžete vyjet na loďce na prohlídku památek, malích obchůdků, kaváren. Stačí jeden pohled na mapu města a je jasné, že je tu mnoho kanálů. Z tohoto důvodu jen málo obyvatel jezdí ve městě autem. Většina má loďku nebo jezdí na kole.

 

Co navštívit

rijksmuseumNejlepší je zajít si na loďku a projet si město. Loďky jezdí během celého dne a zpravidla plavba trvá 45 minut. Nebo zajít na procházkud po náměstí Dam s Koninklijk Paleis, nebo ke královskému paláci postavený v 17. století.

Město je proslaveno muzei. Na náměstí Museumplein se nachází Rijksmuseum, největší muzeum v Nizozemí. Ve dvou stech sálech Rijksmusea jsou zachyceny nizozemské dějiny. Největší část jeho sbírek tvoří díla nizozemských malířů ze 17. století. Nejznámějším obrazem v tomto muzeu je Noční hlídka od Rembrandta.

Zajímavé je též Muzeum Van Gogha - je tam jeho největší sbírka na světě. Nachází se tam i díly mnoha impresionistu - Moneta, Gaugiuna. Otevřeno je denně od 10:00 - 18:00. Adresa: Paulus Potterstraat 7, Museumplein


 

Možnost levného ubytování
20.-23. 11. 2010 HEM Hotel Amsterdam Booking
objednat
hotel 3 703,- Kč pokoj pro 2 os.
letiště Prahaletecky s easyJet 2 616,- Kč / Cena je za dvě osoby
doprava z/na letiště v Schiphol 287,- Kč Celkové náklady:
2 osoby
6 606,- Kč
Nakupování

Amsterdam je město malích obchůdků. Velká část obchodů s oblečením je na Kalversraat mezi náměstím Dam a Muntplein.

 

SchipholAirportAmsterdamLetiště

Schiphol - je hlavním letištěm v Holandsku. V blízkosti města jsou však další 2 letiště - Rotterdam a Eindhoven. Nejjednodušeji se dostanete z letiště Schiphol do města vlakem za 3,50 €, cesta trvá přibližně půl hodiny. Taxíky stojí nejméně 35 €.
Z letiště Rotterdam do města cesta trvá 45 minut a lístek na vlak stojí 9€. Z letiště Eindhoven cesta trvá 90 minut  a jednosměrný lístek stojí 17,50€ a zpáteční 30€.

 

 

amsterdam

amsterdam

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Amsterdam, město tulipánů

Amsterdam z jiného pohledu - vyhlídková plošina ...

Na skok do Amsterdamu a tipy co navštívit

Holandsko - země tulipánů a sýrů

Amsterdam - Benátky severu

Čínská čtvrť v Amsterdamu

Letiště Schiphol (AMS)

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 27.08.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.