Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Chiapas: kouzelný stát v horách na jihu Mexika

El ChiflónKouzelná malebná města s odkazem na koloniální španělskou nadvládu, úžasná hornatá krajina, dechberoucí kaňon, azurově modré kaskády, vodopády a úžasná jezera u hranic s Guatemalou. Nejjižněji položený mexický stát, Chiapas, je drsný a barevný kraj s vůní výjimečně dobré kávy.

 

 

 

Barevné srdce Chiapasu: San Cristóbal de las Casas

Většina cestovatelů se ubytuje v kosmopolitním městě San Cristóbal de las Casas, který je považován za srdce Chiapasu. Najdete zde rušný život, který se odehrává na trzích, v barech, v kavárnách i na náměstí. Čeho si všimnete na první chvíli, je úžasná „barevná“ atmosféra města. Kromě barevných budov a všudypřítomných vlaječek za to mohou také místní lidé, kteří sem chodí z hor a jsou oděni do tradičních barevných šatů. Blízkost Guatemaly se zde zkrátka nezapře.

 

San Cristobal de las Casas

   San Cristobal de las Casas

 

Město samotné je radost prozkoumávat. Leží v údolí a je obklopeno kopci. Na opačných koncích města můžete vystoupat ke kostelům, které slouží také jako vyhlídky, a prohlédnout si město z výšky.

 

 

Chiapas je proslulý pěstováním výborné kávy, a v San Cristóbal najdete úžasné Muzeum kávy (Café Museo Café), k němuž samozřejmě patří stylová kavárna. Je podnikem organizace Coopcafé, které sdružuje více než 17 000 drobných pěstitelů kávy.

 

Café Museo Café

   Café Museo CaféSan Cristóbal je protkán malebnými uličkami, jsou tu moderní restaurace, útulné kavárny, živé bary a kluby s koncerty. Žije zde také hodně lidí z jiných částí amerického kontinentu a Evropy. Město svou atmosférou láká umělce a osoby s kreativní duší, což je patrné při první procházce městem. Potkáte hudebníky, pouliční šperkaře a jiné druhy pouličního umění.

Výprava za vodou: hluboký kaňon, nadpozemské kaskády, azurová jezera


Objevování místní přírody je spojené s vodou v těch nejkrásnějších formách. Téměř dvou hodinová plavba hlubokým kaňonem Caňón del Sumidero je úžasný zážitek, při kterém budete moci pozorovat např. krokodýly ve volné přírodě.

 

Caňón del Sumidero

   Caňón del Sumidero

 

Nenechte si ujít ani kaskády El Chiflón, kde se lze koupat a strávit tam i třeba celý den. Voda je nadpozemsky modrá a kaskády na řece působí jako z pohádky. Ideální je sem přijet malou dodávkou z né moc vzdáleného města Comitán. Comitán není tak proslulé jako San Cristóbal, ale je velmi přívětivé a navíc téměř bez turistů.

 

El Chiflón

   El Chiflón

 

Nedaleko Comitánu, cestou k hranicím do Gutemaly můžete navštívit krásné území v horách, kde se nachází několik kouzelných jezer. Buďte připraveni na změnu počasí. Přestože v Comitánu svítí slunce, u Lagos de Montebello může být mlhavo, pršet a být pěkný zima. Ještěže tu jsou místní domorodci, kteří vám za pár drobných připraví luxusní horkou čokoládu z místního kakaa.

 

Lagos de Montebello

   Lagos de Montebello

 

Autor textu a fotek: Eva Bicanová

 

San Cristobal de las Casas

 

Další cestopisy z Mexika:

Yucatán – tak trochu jiné Mexiko

Objevte yucatánské pobřeží bez turistů

Yucatán: po stopách místních obyvatel v Méridě

Campeche, yucatánské město plné barev

Tulum: yucatánské město na pobřeží Karibiku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.