Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Campeche, yucatánské město plné barev

Městská hradbaMalebné pobřežní okouzlující městečko plné barev a dlážděných ulic se nachází jižně od Méridy a nabízí turistům poklidnou atmosféru bez turistického frmolu, ojedinělou architekturu a pohled do historie oblasti.

 

 

 

Město s obrannými zdmi proti pirátům

V roce 1663 na město zaútočili piráti, kteří v té době nevěděli, že nejen svým zničením změní budoucí vizáž města. Místní lidé se pirátů samozřejmě zalekli a vybudovali kolem města opevnění – obranné zdi. Tím je nyní historické centrum přirozeně odděleno od ostatních částí města a tím více vypadá nevšedně. Na opevnění je možné na dvou místech vystoupit a prohlížet si tak město trochu z jiného, vyššího, pohledu. Navštivte také místní muzeum Museo de la Arquitectura Maya, kde se dozvíte zajímavisti o mayských lokalitách a písmu.

 Historické centrum města Campeche je zapsáno na seznamu světového kulturního děditství UNESCO. Je nově zrekonstruované a tak pohádkové, že budete přemýšlet, zda se jedná o opravdové město.

Jako tradičně tvoří centrum park (Plaza Principal), který je v případě Campeche hojně využívaný ve večerních hodinách, kdy se zde často můžete setkat s kulturním tradičním představením či tancem v krojích. Okolní uličky jsou rozmístěné v pravé úhly a tvoří je unikátní barevné nízké domky, které vypadají jako bez oken. Jeden vedle druhého, každý v jiné barvě – kouzelný pohled.

 

Uličky v centru Campeche

   Uličky v centru Campeche


Opustíte-li střed města, čeká vás klasický Yucatán, avšak ani tady není úplně klasický. Úzké uličky a jiná atmosféra se s vámi povede až k samotnému kraji města.

 

Plaza Principal

    Plaza Principal

 

Ve městě je, mimochodem, velmi jednoduché se orientovat. Ulice nemají názvy, ale pouze čísla. Lichá vedou od moře směrem do města, sudá kolmo k nim.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Článek o yucatánské kuchyni, čtěte zde.

Stánek

 Pobřežní promenáda jako stvořená k večerním procházkám

Campeche má také velmi hojně užívaný malecón – pobřežní promenádu. Nikde jsme neviděli místní tak sportovat, jako tady. Podél moře vede krásná stezka pro cyklisty i pro bruslaře a nachází se zde několik posilovacích koutků se stroji pro všechny věkové kategorie.


Půjdete-li po malecónu večer směrem na jih. Tam, kde uvidíte svítit vábící světla restaurací a barů, přejděte na druhou stranu, a zajděte si do jednoho z podniků na vychlazené pivo a něco k snědku. Jsou to podniky pro místní a s přibývajícími nočními hodinami jsou plnější a plnější.

Také v centru najdete jednu ulici, kde to večer žije. Auta tudy nejezdí a zahrádky jsou rozmístěné po celé úzké ulici. Je to Calle 59, ale především sem chodí ti turisté, kteří se chtějí najíst a příliš nevyhledávají místní podniky.

Nedaleké mayské ruiny Edzná


Když už tu budete, rozhodně nevynechejte návštěvu mayských ruin Edzná, které se nachází nedaleko města. Buďte připraveni na to, že tu nekoupíte ani vodu, ani jídlo. Vstup je však levný a ruiny, přestože jsou rozlohou menší, vás budou fascinovat stejně jako jiné známější mayské ruiny.

 

Ruiny Edzná

   Ruiny Edzná

 

Autor: E. Bicanová

 

 

Další články z této oblasti:

Yucatán – tak trochu jiné Mexiko

Objevte yucatánské pobřeží bez turistů

Yucatán: po stopách místních obyvatel v Méridě

Campeche, yucatánské město plné barev

Tulum: yucatánské město na pobřeží Karibiku

Doba letu do Mexika

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


Vložil/a: Daniel Česák 07.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.