Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Biševo

  Chorvatsko. Snad nejoblíbenější destinace pro strávení příjemné dovolené. Pokud si však myslíte, že v této oblasti už nemáte co objevovat, možná budete příjemně překvapeni. Daleko od břehů Chorvatska leží lidmi téměř zapomenutý malý ostrov Biševo. Jeho obyvatele byste spočítali na prstech tří rukou!

Pokud tedy preferujete Chorvatsko, ale nejraději byste měli pláž téměř sami pro sebe, na tomto ostrově to rozhodně možné je. Návštěvnící sem jezdí primárně na jednodenní výlety, ale je možné sehnat i příjemné ubytování v soukromí ostrova.

 

 

Co zde můžete najít?

Zapomenout můžete na jakékoli znaky ruchu města, což je nesporně i výhodou místa. Kochat se můžete nedotčenou krajinou. Biševo vyplňují úrodná pole, vinice, olivový háj, část ostrova je porostlá borovými lesy a zbytek zabírají širé pláně, které přecházejí v nádherné písečné pláže.

Zejména západní část ostrova, zátoka Porat, se pyšní neobyčejnou pláží a průzračnými vodami bohatými o vápencové útesy. Právě vápencem je tvořena velká část ostrova a díky němu vzniklo na Biševu také množství jeskyní, které jsou pro návštěvníky největším lákadlem.

Místní vody jsou vynikající volbou pro koupání, dokonce i k rybolovu. Obyvatelé ostrova jsou většinou právě rybáři nebo zemědělci. A pokud Vám při objevování krás ostrova vyhládne, můžete si pochutnat na čerstvých rybách v místní restauraci, případně navštívit plážový bar.


V okolí Biševa najdete i další ostrovy. Ty jsou však neobydlené. Slouží převážně pro pastvu ovcí, k  rybolovu nebo na nich naleznete pouze maják, což může být pro romantické duše zajímavým zpestřením.

Nejpopulárnější je však v této lokalitě jedna ze 14 jeskyní, tzv. Modrá jeskyně. Je možné ji navštívit pouze člunem a za klidného moře. A za návštěvu tato jeskyně opravdu stojí. Svůj název si získala díky svému zabarvení, od stříbřitě modrošedé po zelenomodrou. Proniká do ní totiž skalními otvory světlo, které se odráží od bílého dna, láme, a tak jeskyni nádherně barví. Optimálním časem pro návštěvu je dopoledne mezi 10 a 12 hodinou. Ročně tuto jeskyni navštíví přes 10 tisíc turistů.

 

 

    Mapa ostrova

 

Ostrov Biševo 2014, zdroj: YouTube CC, oksimoronko

 

Ubytování, či cesta tam a zpět

Pokud toužíte po opravdovém klidu a odpočinku od rušného života, můžete se na ostrově ubytovat.

     
 

   Apartments Porat Biševo

Apartmán se dvěna ložnicemi pro 6 lidí
     

 

Jestliže vám k návštěvě Modré jeskyně, procházce po vinicích a olivových sadech a ke koupání a opalování na písčitých plážích stačí celodenní výlet, máte ho mít. Je možné cestovat trajektem už ze Splitu na ostrov Vis (asi 2 hodiny), ze kterého se výletní lodí dostanete na ostrov Biševo (asi 30 minut).

Navštívíte-li Modrou jeskyni, loď zakotví na písčité pláži a následuje prohlídka ostrova. Restaurace u zátoky Porat vám na posilněnou nabídne místní speciality a po jídle můžete jen tak relaxovat v náruči přírody či objevovat její zákoutí.

  

  Hotely, kempy, apartmány - Porat

 

Autor: Pavla Benetinová

 

 


        Další chorvatské ostrovy:

 

 Hvar

Cres

Vis

Korčula

                 
                           

 


Mohlo by vás zajímat:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.