Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Pisak

Pisak je malým turistickým a rybářským letoviskem Omišské riviéry. Jedná se o nejjižněji položené letovisko, ležící sedmnáct kilometrů jihovýchodně od Omiše a dvacet kilometrů severozápadně od města Makarska.

Malebné městečko Pisak, které začalo psát svou historii již v roce 1500, je díky své poloze oázou klidu, jelikož se nachází daleko od rušnějších turistických letovisek.

 

 

 

Městečku, nebo chcete-li vesnici, dominuje přístav, a také kostelík Svatého Marka. Nádherné písčité a oblázkové pláže vás jistě okouzlí, některé z pláží jsou navíc lemovány borovicemi. Vzhledem k absenci nadměrného turistického ruchu vyhledávají Pisak především rodiny s dětmi.

Pisak byl původně malou rybářskou osadou, kde se vyráběla špičková vína a olivové oleje. Dnes vás okouzlí jeho malebnost – mnoho restaurací a café barů umožňuje ve spojení s klidným prostředím každému člověku uniknout z každodenního ruchu a rychlého životního tempa a přímo vybízí k odpočinku v přírodě. Kromě překrásných pláží se může Pisak chlubit také svou čistotou.

Díky tomu, že se Pisak nachází v zálivu, je možno na tomto kousku pobřeží volit mezi písčitou, oblázkovou, či skalnatou pláží. To činí z tohoto městečka nejen ideální místo pro rodiny s dětmi, ale také pro milovníky moře a vodních sportů. Lze se zde věnovat potápění, pronajmout si loďku, nebo si nerušeně užívat plachtění a surfování. Osada je bezpečná pro dětské hry.

Večery lze trávit návštěvou restaurace a hostince, kde vám přívětiví domácí připraví rybu na tradiční dalmatský způsob.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Pokud budete v Pisaku, rozhodně neopomeňte navštívit také město Hvar. Jedná se o prastaré město s bohatou historií a nejslunnějšími dny v průběhu celého roku. Za návštěvu stojí především místní katedrála či divadlo. Město je také proslulé svým nočním životem.

 

Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Apartments Mediterranea Cena na noc pro dva - 1 120 Kč
  Tip na hotel: Apartment By The Sea Cena na noc pro dva - 1 490 Kč
  Tip na hotel: Apartments Silvija Cena na noc pro dva - 1 620 Kč

 

V Pisaku je k dispozici supermarket, malá tržnice s čerstvým a svěžím ovocem a zeleninou, rovněž zde seženete i každý den čerstvě ulovené ryby. Café bar a restaurace vybízejí k okusení domácích specialit.

Navštívit můžete i některou ze vzdálenějších osamělých pláží, pronajmutou loďkou se pak zase můžete vypravit vstříc potápění, nebo na celodenní výlet na ostrov Brač či blízkou Vruju, kde se mimo jiné nacházejí i podvodní prameny. Pokud toužíte po zábavě, výborné pobavení v některém z mnoha nočních klubů zaručuje blízkost Makarske, Brely, a Baška Vody.

 

Zajímavá místa v okolí:


Mimice

Mimice jsou typickou vesnicí, rozprostírající se na úpatí srázu Omišské Dinary až k pobřeží. Tato vesnice s 250 obyvateli je známou vinařskou oblastí, proto ji jistě ocení zejména milovníci vína a také poctivé domácí stravy. Nacházejí se zde také vily k pronajmutí.

 

Brela

Toto letovisko otevírá na severozápadě celou Makarskou riviéru. Rozkládá se na mírném svahu pod pohořím Biokovo, jehož strmé štíty chrání město před prudkým větrem a zmírňují letní vedra. V okolí se nachází množství olivovníků a vinic. Pláže v Brele jsou proslulé jako jedny z nejkrásnějších pláží v celém Chorvatsku. Z Brely vyjíždějí výletní lodě na blízké ostrovy, časté jsou zde i výpravy za potápěním. 

 

Povlja

Jedná se o místo velmi bohaté na památky. Leží na severní straně ostrova Brač. Na dolním břehu zátoky jsou patrné pozůstatky antického hospodářského venkovského komplexu. Za zmínku stojí jistě také Benediktinský klášter a dále četné zátoky, které Povlja obklopují. V samotném zálivu se nachází bezpečný přístav. 

Co se týče Omišské Riviéry, pak je Pisak rozhodně její nejlepší destinací.

 

 

    Autor: M. Betakova

 

 

       
  Čtěte také:    
 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Velká chorvatská letiště

 
  Doba letu do Chorvatska Hranice Chorvatska  
       

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.