Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Porto Moniz

Porto Moniz je městem, které bychom našli na ostrově Madeira náležejícímu  Portugalsku. A to konkrétně v jeho severozápadní části. Celkem tady žije přibližně 1 700 obyvatel a jde současně i o středisko okresu stejného jména.

 

 

Porto Moniz v běhu věků a dnes

Jedná se o jedno z nejstarších měst v této lokalitě vůbec. O přesnějším datu založení žádné podrobnější doklady v současné době nemáme, nicméně víme, že můžeme počátky zařadit přibližně do 15. století. U jeho zrodu stál šlechtic Francisco Moniz, který zde nechal postavit kostel Nossa Senhora da Conceicao. Pozdější osada pak od roku 1533 začala nést jméno právě po svém zakladateli.

 

 

 

 

Dnes místní žijí především z cestovního ruchu. Turisté sem jezdí zejména do mořských lázní. Při pobřeží byly vybudovány jakési lávové rybníčky zásobované křišťálově čistou mořskou vodou. Ty skýtají ideální prostor pro koupání například i pro děti, které jsou ve vyhrazeném prostoru při koupání v bezpečí a pod dozorem rodičů.

Tyto bazénky obklopují uměle vytvořené chodníčky a terasy, kde si můžete dopřát okamžiky odpočinku. Četné vodopády a působivé skalní útesy dále dokreslují charakteristický ráz krajiny.

 

 

 
Mohlo by vás zajímat: Nejbližší letiště: Aeroport Madeira (FNC)
 


Když vám voda „nevoní” aneb co tady dělat dál

V bývalé pevnosti São João Batista v současnosti najdeme mořské akvárium, kde jsou asi nejzajímavějšími živými „exponáty” žraloci. V nedalekém Achadas da Cruz pak další turistickou atrakci představuje lanovka.

 

Mořské akvárium


Pokud se sem vypravíte, ujít vaší pozornosti by neměla ani takzvaná „zlatá cesta”. Ta vede z Porto Moniz do Sao Vicente, Táhne se při pobřeží mezi soutěskami, kolem vodopádů, tunely skrz vysoké sopečné skály.

Jakožto suvenýr z dovolené byste si určitě měli odvézt tradiční vlněnou čepici, jejichž výrobou je městečko proslulé. Jinou letní zajímavostí jsou i pravidelně konané dobytčí trhy. Na návštěvníky se přirozeně myslí i se zázemím v podobě řady útulných restaurací, kam si můžete zajít posedět.

 

Ptačí pohled na město


  Tipy na hotely

 

Pensão Fernandes

Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
  Cena na noc pro dva - 1 820 Kč
 

Salgueiro

Cena na noc pro dva - 1 400 Kč


Autor: Holanová D.

 

 

 

 

                                                 Portugalská města
              Lisabon Braga Porto      
              Camara de Lobos Porto Santo Funchal      
                         
                         
                         

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.