Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Divadlo Semafor

Foto, cs.wikipedia.orgDo tohoto divadla dnes musíte do pražské Dejvické ulice, sídlí v blízkosti stejnojmenné stanice metra a ve stávajícím působišti funguje teprve od roku 2005. Neodmyslitelně je spjato především se dvěma jmény: Jiřím a Jiřím, tedy duem Suchý a Šlitr, kteří také stáli v roce 1959 u jeho zrodu. Otevíralo se premiérou hry Člověk z půdy.

Svůj název dostalo proto, že se zakladatelé chtěli věnovat opravdu široké umělecké tvorbě, jinak též SEdmi MAlým FORmám. O tom, co do nich vlastně má spadat, nehovoří současné zdroje příliš jednotně, některé k poezii vřazují jazz, jiné kabaret pro děti.

 

 

Dnes na jeho scéně stále excelují hlavně dva umělci, sparing partnerem, vlastně partnerkou, se Jiřímu Suchému, který zároveň dosud zůstal ve funkci ředitele, stala Jitka Molavcová, která úspěšný konkurz absolvovala v roce 1970. Na jeho prknech se vystřídalo mnoho osobností, v šedesátých letech tu začal působit třeba Karel Gott. Prošli jím i ti, o nichž to veřejnosti zase tak moc známo není, v Semaforu vystupovala třeba zpěvačka Anna K., která si zahrála první role už jako dítě.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Kde se divadlo nachází? mapa  A na co můžete zajít? program

 

  Hotely poblíž divadla  
 

Hradcany apartment

Cena na noc pro dva - 1 742 Kč
 

Hotel DAP

Cena na noc pro dva - 3 250 Kč

 

Další zajímavá pražská divadla:

Divadlo Ungelt

Národní divadlo

Divadlo ABC

Divadlo Broadway

Divadlo Karlín

Divadlo na Vinohradech

Divadlo Na Jezerce

 


 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 
Vložil/a: Daniel Česák 26.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.