Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kam na jednodenní výlet kousek od Prahy? Vydejte se ke Krňanskému vodopádu

Máte už města plné zuby? Potřebujete si odpočinout od lidí? Zkuste si udělat malý výlet ke Krňanskému vodopádu.

Jednodenní výlet kousek za Prahou vás zavede do zapomenutého údolí v blízkosti chatové osady Slávie. Krňanský vodopád se nachází jen pár metrů nad Štěchovickou přehradou.

 

 

 

 

Nejkratší vesta vede z obce Třebsín, kde můžete zaparkovat své auto. Případně můžete využít hromadnou dopravu z Prahy s přestupem ve Štěchovicích nebo autobusem z Benešova. Jedná se o terénní cestu, a proto si nezapomeňte vzít vhodné obutí. Od autobusové zastávky vyrazíte po polní cestě (na druhou stranu než je obec Třebsín). Asi po 400 m narazíte na chaty a turistickou značku, po ní se dáte směrem dolů do údolí.

 

Krňanský vodopád

 

 

TIP:

Máte-li chuť, můžete se ještě zajít podívat Smetanovu vyhlídku, která byla zbudována v roce 1974 u příležitosti 150. výročí narození Bedřicha smetany. Ještě než sejdete do údolí, dejte se po žluté turistické značce doprava. Po polní cestě přes louku pak dojdete k chatám a mezi nimi Smetanovu naleznete vyhlídku s výhledem na Štěchovickou přehradu, Mnichův vrch a osadu Ztracenka.


 

 

V údolí se objeví Krňanský potok, vedle kterého pramenní Smetanova studánka. Voda je v ní velmi dobrá a v létě osvěží. Cesta ke Krňskému vodopádu vede po pěšince doprava dolů z kopce asi 300 m. Cestička je trochu zarostlá, ale nebojte se dojít až k vodopádu. Stojí opravdu za to! Krňanský vodopád je asi tři metry vysoký a má krásný vymletý náhon. Lze tu potkat i různé živočichy jako je například mlok skvrnitý.

 

Mlok skvrnitý

 

Pokud ještě nejste unaveni, vraťte se zpět ke Smetanově studánce a vydejte se dále po žluté značce nahoru do kopce. Po cestě můžete dojít až k vyhlášené vyhlídce Máj. Z vyhlídky uvidíte asi nejfotogeničtější meandr Vltavy. Vhodný čas k návštěvě je na podzim, kdy se protější kopce vybarví podzimním listím. Cesta z Třebsína až na vyhlídku Máj je dlouhá asi 5 km. Pokud se nevracíte pro auto, můžete se na zpáteční cestu vydat opět autobusem z obce Teletín.

Autor: Kateřina Morávková
   
   

   Podobné články (tipy na výlety z Prahy):


 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.