Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

ZOO Jihlava

Foto, cs.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Zoologická zahrada Jihlava a svůj status obdržela teprve roku 1982. Není ovšem mezi českými ZOO takovým nováčkem, jak by se mohlo zdát na první pohled. Svého předchůdce má v zoo koutku, který v Jihlavě existoval už od roku 1957. Nápad měl na svědomí Oldřich Vávra, toho času ve funkci inspektora kultury národního výboru.

Foto, cs.wikipedia.orgUž na samém počátku padla volba na údolí říčky Jihlávky a v malebném prostředí se zahrada rozkládá až dodnes. Byť se v šedesátých letech již zdálo, že zoo koutek se nezadržitelně řítí k úpadku a zrušen nebyl, s jistou nadsázkou řečeno, jen šťastnou souhrou osudu. Tento moment zároveň znamenal v historii přelom, právě tehdy dostal areál impuls k rozvoji, přibyly vzácné živočišné druhy a stal se lákavou turistickou atrakcí.

 

Web:www.zoojihlava.cz

Otevírací doba plus vstupné

 


Do tropů do Jihlavy

Nyní se pod vedením stávající ředitelky Ing. Elišky Kubíkové dál snaží být moderní institucí na evropské úrovni. V roce 2015 svou snahu stvrdila dovršením dalšího významného projektu, který byl nazván ZOO pěti kontinentů. Poslední realizovanou částí a zároveň Foto, cs.wikipedia.orgjedním z největších lákadel se stal Tropický pavilon, který návštěvníkům nabízí prostředí tropického pralesa. Vizuálně se podobá kontroverznímu návrhu nové budovy národní knihovny od Jana Kaplického, jíž se svého času ne příliš lichotivě přezdívalo chobotnice.

Foto, cs.wikipedia.orgK 31. 12. předešlého roku chovala celkem již 241 druhů zvířat, zaměřuje se hlavně na plazy, opice a kočkovité šelmy. Přičemž vzhledem k výše zmiňovanému novému pavilonu se koncentruje v současné době pozornost zejména tímto směrem. Asi nejvýznamnějším přírůstkem se tak stali především krokodýli siamští.

Další novinkou, která se v Jihlavě představila, byly anakondy velké nebo leguán fidžijský. Z významných přírůstků stávajících obyvatel zahrady za zmínku stojí odchov hroznýšovců jamajských. Mláďata se narodila i u pštrosů dvouprstých. A radost zavládla též v africkém pavilonu, ten nyní obývá čtveřice zvídavých ušatých štěňat fenka. Jde již o druhý odchov této na správné podmínky poměrně náročné šelmičky.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Aerophoto CZ s.r.o. ZOO Jihlava

 

Zdroj videa: YouTube CC, ZOO TV ZOO Jihlava

 

Přehled ubytování na booking.com

Jihlava - ubytování

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

ZOO Praha

ZOO a zámek Lešná

Největší ptačí zoo na světě

Zoo Hodonín

Zoo Ústí nad Labem

Jak Olomouc k ZOO přišla

         Na návštěvě v Zoo Brno
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.