Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Je suis Paris

PařížDo Paříže jsme se chtěli podívat už dlouho, před pár lety se nám to podařilo. Nevědomky jsme tak začali poznávací putování Evropou. Na celé město byly čtyři dny.

Pořádnou obuv s sebou

Ubytování leželo zhruba deset minut od Moulin Rouge a Sacré-Coeur. V den příletu pršelo. Celkem dost a nebyly skoro žádné výhledy. Přesto nás to neodradilo. Vytáhli jsme deštníky a vyrazili na tu 130 metrů vysokou vyvýšeninu nad městem. Šli jsme kouzelnými úzkými uličkami plnými lidí. V slunných dnech jich tu je požehnaně! Moc dlouho jsme se nezdrželi. Zítra je další den.

Na hotelovém pokoji čekaly opravdu vysoké postele se zeleným přehozem. Museli jsme trošičku povyskočit, abychom se na ni dostali. Bála jsem se, že v noci spadnu. Nejen že byla vysoká, ale i poměrně úzká. Naštěstí se nic nestalo.

Dny byly náročné hlavně na nohy. Samozřejmě do města i zpět nás zavezlo metro, v něm byl prostor na chození.

 

Paříž

 

Tipy z booking.com:


Zvoník a Esmeralda

Před Notre-Dame jsme čekali velké davy. Lidí nebylo sice zas tak moc, ale řadu jsme vystát museli. Po interiéru nás zlákaly výhledy z Jižních věží. Před vstupem stála opravdu dlouhá řada. S hodinou navíc jsme polemizovali, jestli to vůbec stojí za to. Zůstali jsme a neprohloupili.

Nejlepší výhled na chrám byl samozřejmě z břehu naproti, kde postávají obchodníci s knihami a dalšími různými serepetičkami lákající nadšené turisty. Čekala nás procházka po Latinské čtvrti.

 

Paříž

Večerní Paříž

I když už nohy mávaly bílým praporkem, nevzdali jsme to a večer zamířili opět do víru velkoměsta. Bylo to ještě o něco lepší a kouzelnější než za světla. Hlavně Eiffelovka, která se v každou celou rozblikala jako vánoční stromeček. I Champs-Élysées je zážitek! Spousta světel od projíždějících aut, dlouhá třída, na kterou už nám síly nestačily. Další den jsme chodili jako těhotné těsně před porodem.

 

 
Rozsáhlého průvodce Paříží čtěte zde
 

 

Louvre, Orsay, Invalidovna

Dvě galerie, hrobka Napoleona. To jsme také stihli v průběhu pouhých čtyř dní. Ale vše se stihnout nedá. Z mapy celé galerie jsme vybrali to nejdůležitější, co jsme v nich chtěli vidět – světoznámé obrazy a sochy. Na víc nezbyl čas.


Paříž

Paříž


Nové ponožky na poslední den

Odlet byl až někdy odpoledne. Ráno jsme vyjeli tedy do moderní čtvrti La Défense. Nezdá se to, ale pořádně jsme se zpotili. Úplně čisté ponožky tak byly k nerozeznání od tři dny starých. Aspoň jsme prošli rychle kontrolou…

Nachodili jsme se opravdu spoustu kilometrů a nelitovali bolavých nohou. Kdybych měla zacházet do detailů, byli bychom tu ještě týden. Paříž je opravdu kouzelné město a je na to patřičně pyšné.

 

Paříž

Paříž

 

      Autor: Lucie Pinková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Výlet do Paříže

Na skok v Paříži: místa, která nesmíte vynechat

Co navštívit v Paříži

Paříž se svojí železnou dominantou

Jak jsme letěli do Paříže skoro zadarmo

Paříž ztrácí šmrnc, ale stále ji musíte milovat!

Vydejte se v zimě poznávat Paříž

Na otočku do Paříže z Vratislavi za 1 080 Kč

Nejlevnější akční letenky do Paříže za necelých 500Kč

Wizzair, Ryanair letenky: Praha – Paříž pod 600 Kč

Letecky Paříž Beauvais z Vratislavi za 870 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.