Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Kam vyrazit za teplem?

Prosluněné dny jsou sice u konce, ale my si přesto můžeme užívat sluníčka, stačí totiž následovat vlaštovky nebo jiné ptáky a vyrazit do teplých krajin. Pokud jste navíc například z pracovních důvodů nestihly dovolenou v sezoně, máte možnost vše dohnat. Odpočinek je velice důležitý a každý z nás by měl tělu dopřát nějaký ten relax. Nemusí jít i exotiku, ovšem v následujících měsících vám nejspíš nic jiného, než vycestovat do teplejších oblastí nezbude.

V současné době ovšem, zaplať pánbůh, nejde o nic neobvyklého, ceny zimních zájezdů se zase tak neliší od cen zájezdů v létě.

 

 

Exotika v zimně, navíc přináší jednu velkou výhodu, pokud totiž nejste vyloženě typy na opalování a sluníčku fandíte jen po málu, pak věřte, že v zimních měsících je i v exotických zemích trošku rozumnější počasí. To ovšem neznamená, že byste se neopálili a neprohřáli, naopak opalovací krém s vysokým faktorem je nutností!

 

Thajsko

Thajsko se stává stále častěji vyhledávanou destinací, kam si Češi jezdí v zimě odpočinout. Tato země je považovaná za exotiku první třídy, najdeme zde snad vše, na co si vzpomeneme, překrásnou přírodu, historické památky, ubytování na plážích a podobně. Spousta cestovatelů tvrdí, že thajská kuchyně je tou nejlepší na světě. Velkým lákadlem Thajska je i moře, mořský život je zde totiž skvostný, pokud jste tedy obdivovatelé chorvatských pláží a jejich fauny, pak budete z Thajska doslova bez dechu.

Velkou předností Thajska jsou i jeho obyvatelé, jde totiž o usměvavé lidi, kteří jsou k vám milí a slušní, a přesto nechtějí za služby přehnané peníze. Důvodem je zřejmě takzvané Pen Rai. Toto slovní spojení shrnuje stav myslí, je to něco jako harmonie a klid duše, díky tomu se Thajci udržují v pohodě a vy máte jedinečnou příležitost tuto pohodu sdílet s nimi.

 

Cestovní deníček z Thajska, čtěte zde

 

Mexiko

Mexiko ocení hlavně ti z nás, kteří chtějí kromě slunce a moře i nějaké to kulturní vyžití. Mexiko bylo sídlem mayské kultury, najdeme zde tudíž obrovské historické bohatství, můžete vidět Chichen Itzá, slavnou pyramidu i studnu, kam indiáni shazovali své oběti. Večery navíc můžete trávit na překrásných plážích, pravděpodobně nejslavnější z nich je Cancůn.

Cancún je známý pro svůj takzvaný klimatizovaný písek, který turistům, odpočívajícím na plážích, ulehčuje od vedra. Zdejší písek je totiž organického původů, díky tomu je světly a nikdy se nerozpálí. Pokud se vám zasteskne po domově, můžete zkusit najít mariachis, kteří hrají dechovku, samozřejmě po mexickém stylu. Tuto hudbu sem prý dovezli Češi, kteří se sem dostali s císařem Maxmiliánem.

Za zmínku samozřejmě stojí i mexické jídlo, ovšem připravte se na jeden fakt. Mexické dobroty, které se podávají u nás, jsou mnohdy naprosto odlišné od svých mexických kolegů, naše chili se rozhodně nerovná pravému mexickému chili.

 

Mexiko

Rady a tipy na cestu do Mexika

 

 

 

Karibik, Dominikánská republika

Pokud máte v zimě chuť na skutečný Karibik, pak jistě zvolte Dominikánskou republiku, zde totiž najdete veškeré krásy karibských oblastí. Můžete, nebo spíše musíte ochutnat karibský rum, vykoupat se v moři, kde se natáčeli proslulí Piráti z Karibiku, nebo ochutnat jídlo, které se připravuje na ohni a to přímo na pláži.

 

Karibik

Jak se levně dopravit do Dominikánské republiky?  Více čtěte zde.

 

Všechny tyto radosti vám Dominikánská republika nabízí a navíc za poměrně rozumnou cenu. Dalším důležitým prvkem této oblastí je fauna a flora, je naprosto běžné, pozorovat při koupání odpočívající želvy, obrovské hvězdice nebo rejnoky. Poloostrov Samná je například typický tím, že se zde scházejí velryby a vy tento jedinečný namlouvací rituál smíte s povzdálí sledovat.

Na pláži si navíc smíte půjčit i koně a prohánět se podél pobřeží.

 

Kuba

Kuba je pro Čechy stále ještě Mekou Karibiku. Zřejmě proto, že za minulého režimu si vlastně ani jiné místo v Karibiku vybrat nemohli. Kuba je ovšem skutečně kouzelné místo, můžete zde vidět tradiční továrny na doutníky, palírny, stará auta a podobně. Oblíbení jsou i pouliční muzikanti, kteří dělají Kubu Kubou, můžete si s nimi zatancovat nebo jen chvíli naslouchat jejích jedinečným rytmům.

 

Kuba

Cestovatelské informace z této oblasti zkoukněte zde.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!