Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Kam vyrazit za teplem?

Prosluněné dny jsou sice u konce, ale my si přesto můžeme užívat sluníčka, stačí totiž následovat vlaštovky nebo jiné ptáky a vyrazit do teplých krajin. Pokud jste navíc například z pracovních důvodů nestihly dovolenou v sezoně, máte možnost vše dohnat. Odpočinek je velice důležitý a každý z nás by měl tělu dopřát nějaký ten relax. Nemusí jít i exotiku, ovšem v následujících měsících vám nejspíš nic jiného, než vycestovat do teplejších oblastí nezbude.

V současné době ovšem, zaplať pánbůh, nejde o nic neobvyklého, ceny zimních zájezdů se zase tak neliší od cen zájezdů v létě.

 

 

Exotika v zimně, navíc přináší jednu velkou výhodu, pokud totiž nejste vyloženě typy na opalování a sluníčku fandíte jen po málu, pak věřte, že v zimních měsících je i v exotických zemích trošku rozumnější počasí. To ovšem neznamená, že byste se neopálili a neprohřáli, naopak opalovací krém s vysokým faktorem je nutností!

 

Thajsko

Thajsko se stává stále častěji vyhledávanou destinací, kam si Češi jezdí v zimě odpočinout. Tato země je považovaná za exotiku první třídy, najdeme zde snad vše, na co si vzpomeneme, překrásnou přírodu, historické památky, ubytování na plážích a podobně. Spousta cestovatelů tvrdí, že thajská kuchyně je tou nejlepší na světě. Velkým lákadlem Thajska je i moře, mořský život je zde totiž skvostný, pokud jste tedy obdivovatelé chorvatských pláží a jejich fauny, pak budete z Thajska doslova bez dechu.

Velkou předností Thajska jsou i jeho obyvatelé, jde totiž o usměvavé lidi, kteří jsou k vám milí a slušní, a přesto nechtějí za služby přehnané peníze. Důvodem je zřejmě takzvané Pen Rai. Toto slovní spojení shrnuje stav myslí, je to něco jako harmonie a klid duše, díky tomu se Thajci udržují v pohodě a vy máte jedinečnou příležitost tuto pohodu sdílet s nimi.

 

Cestovní deníček z Thajska, čtěte zde

 

Mexiko

Mexiko ocení hlavně ti z nás, kteří chtějí kromě slunce a moře i nějaké to kulturní vyžití. Mexiko bylo sídlem mayské kultury, najdeme zde tudíž obrovské historické bohatství, můžete vidět Chichen Itzá, slavnou pyramidu i studnu, kam indiáni shazovali své oběti. Večery navíc můžete trávit na překrásných plážích, pravděpodobně nejslavnější z nich je Cancůn.

Cancún je známý pro svůj takzvaný klimatizovaný písek, který turistům, odpočívajícím na plážích, ulehčuje od vedra. Zdejší písek je totiž organického původů, díky tomu je světly a nikdy se nerozpálí. Pokud se vám zasteskne po domově, můžete zkusit najít mariachis, kteří hrají dechovku, samozřejmě po mexickém stylu. Tuto hudbu sem prý dovezli Češi, kteří se sem dostali s císařem Maxmiliánem.

Za zmínku samozřejmě stojí i mexické jídlo, ovšem připravte se na jeden fakt. Mexické dobroty, které se podávají u nás, jsou mnohdy naprosto odlišné od svých mexických kolegů, naše chili se rozhodně nerovná pravému mexickému chili.

 

Mexiko

Rady a tipy na cestu do Mexika

 

 

 

Karibik, Dominikánská republika

Pokud máte v zimě chuť na skutečný Karibik, pak jistě zvolte Dominikánskou republiku, zde totiž najdete veškeré krásy karibských oblastí. Můžete, nebo spíše musíte ochutnat karibský rum, vykoupat se v moři, kde se natáčeli proslulí Piráti z Karibiku, nebo ochutnat jídlo, které se připravuje na ohni a to přímo na pláži.

 

Karibik

Jak se levně dopravit do Dominikánské republiky?  Více čtěte zde.

 

Všechny tyto radosti vám Dominikánská republika nabízí a navíc za poměrně rozumnou cenu. Dalším důležitým prvkem této oblastí je fauna a flora, je naprosto běžné, pozorovat při koupání odpočívající želvy, obrovské hvězdice nebo rejnoky. Poloostrov Samná je například typický tím, že se zde scházejí velryby a vy tento jedinečný namlouvací rituál smíte s povzdálí sledovat.

Na pláži si navíc smíte půjčit i koně a prohánět se podél pobřeží.

 

Kuba

Kuba je pro Čechy stále ještě Mekou Karibiku. Zřejmě proto, že za minulého režimu si vlastně ani jiné místo v Karibiku vybrat nemohli. Kuba je ovšem skutečně kouzelné místo, můžete zde vidět tradiční továrny na doutníky, palírny, stará auta a podobně. Oblíbení jsou i pouliční muzikanti, kteří dělají Kubu Kubou, můžete si s nimi zatancovat nebo jen chvíli naslouchat jejích jedinečným rytmům.

 

Kuba

Cestovatelské informace z této oblasti zkoukněte zde.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.