Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Čtvrť Trastevere v Římě

Trastevere je jednou z římských čtvrtí, která se rozkládá jižně od Vatikánu. Doslovný překlad názvu je „Zátibeří“, tedy prostor za řekou Tiberou. Na ploše 171 ha dříve existovala dělnická čtvrť a bydleli v ní ti nejchudší. Co zajímavého tu najdete dnes?

 

 

Kapesní průvodce turisty aneb co vidět na vlastní oči

Trastevere si uchovala svůj nezaměnitelný ráz díky starým činžovním domům s typickými špaletovými okny, úzkým uličkám vydlážděným kočičími hlavami i dávným tradicím, které místní obyvatelé stále dodržují. Ti si na svém způsobu života velmi zakládají, neboť sami sebe považují za původní občany.

 

 

Mezi četnými památkami vyniká například bazilika Santa Maria in Trastevere, která pochází ze 3. století. Jedná se o nejstarší římský kostel vůbec. Jeho současná podoba má kořeny ale až ve 12. století, z té nejstarší se dochovaly pouze základy. Kostel se nachází na Piazza di Santa Maria. V srdci tohoto náměstí najdete taktéž romantickou fontánu Santa Maria in Trastevere.

Charakteristický kolorit samozřejmě nemohl zůstat nepovšimnut návštěvníky Říma. Proto se i tato čtvrť do značné míry přizpůsobila turistickému ruchu. Nechybí tak standardní služby, které najdete v každé turisticky atraktivní lokalitě v podobě četných barů nebo útulných restaurací. A samozřejmě ani služby ubytovací v útulných hotelech či penzionech.

 

 

 

Jak se nejlépe ubytovat

Jedním z nich je i hotel Parrasio, který se nachází nedaleko centrálního náměstí v budově pocházející z roku 1900. Nabízí pohodlné pokoje s wifi, vlastní klimatizací, terasou, která otevírá výhled do zahrady i další služby v podobě zajištění vstupenek. V ceně je k dispozici každé ráno snídaně, možnost dalšího stravování je přímo v budově. Hotelová restaurace podává především italskou a japonskou kuchyni.

 

Jinou alternativou se na toulkách Římem může stát hostel Trustever. Nabízí klimatizované pokoje s připojením k wifi, v případě pěkného počasí lze využít možnost posezení na terase anebo na zahradě. Snídaně se podává formou bufetu a pro hosty je nachystán rovněž krytý bazén a vlastní fitness centrum.

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Moments in Italy

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Říma?

 

Vidět Řím a chtít se tam vrátit

 

10 míst, které musíte navštívit v Římě

 

Nádraží Roma Termini

 

Veřejná doprava (MHD) v Římě

 

Římský monument – Koloseum

 

Kde ve světě se mluví italsky?

 

Oblasti Itálie

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.