Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Důležité informace o jezeře Schwarzsee

Fantastické, úžasné, překrásné… tak mluví o  švýcarském jezeře Schwarzsee ti, kdo je někdy navštívili. A pokud zde byli pouze jeden den, odjížděli s předsevzetím, že se musí vrátit na delší pobyt, protože za jeden den se nedá zažít všechno, co toto pohádkové místo nabízí.

 

 

Maličké jezero o rozloze pouhých 0,47 km2 se nachází ve švýcarských Alpách, cca 40 km jižně od Bernu na území kantonu Fribourg. Schwarzsee leží v nadmořské výšce 1046 m n.m. na úpatí hory Kaiseregg (2185 m), jeho délka činí 1,4 km, šířka 0,5 km a maximální hloubka cca 10 m.

Svůj název Černé jezero (německy Schwarzsee, francouzsky Lac Noir) získalo díky zvláštní barvě vody, která se podle světelných podmínek mění od tyrkysově modré až po černou. Podle legendy má voda takovou barvu proto, že si v ní obr umyl nohy.

 

      Mapa - openstreetmap.org

 

Ač velikostí nepatrné (pro srovnání - největší švýcarské jezero má rozlohu téměř 350 km2), nabízí jezero a jeho okolí svým návštěvníkům nesmírné množství zážitků v každém ročním období.

Chcete vidět kamzíky či sviště v jejich domovině? Díky poloze na hranici přírodního parku Gantrisch nabízí Schwarzsee procházky nádhernou divokou přírodou, pozorování volně žijících živočichů a vzácných rostlin, romantické louky s pasoucím se dobytkem, psy pasoucí stáda ovcí…

Objevovat krásy alpské přírody můžete také s průvodcem, což vřele doporučujeme, chcete-li vidět opravdové skvosty, které byste sami možná minuli. V okolí Schwarzsee je vytyčeno několik turistických tras různé délky a obtížnosti, můžete si vybrat podle svých představ a schopností. V okolí tras jsou samozřejmě vybudována i  ubytovací zařízení. Na všech trasách zachovávejte opatrnost při setkání se zvířaty!

Trasa Häxewääg potěší zvláště mladší děti – je totiž plná dobrodružství připravených právě pro ně. Je dlouhá 13,4 km, obtížnost 1, takže ji zvládne opravdu každý.

Jen pár minut od jezera se nachází 30 metrový vodopád, který určitě musíte také vidět! Cesta k němu je udržovaná i v zimě.

 

 

Jezero Schwarzsee a jeho okolí poskytuje samozřejmě i sportovní vyžití, koupání v čistém jezeře (teplota vody v létě okolo 22°C) či projížďky na lodičkách, a díky umělému zasněžování si můžete i v létě zalyžovat na sjezdovkách nedalekého Kaiseregg. Rodiny s dětmi určitě ocení možnost sjet sáňkařskou dráhu, různé atrakce na hřištích pro děti, minigolf nebo kozí farmu rodiny Raemy, kde si děti můžou pohladit kozičky a ochutnáte místní speciality z kozího mléka. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet paragliding a pokochat se pohledem na okolí jezera z ptačí perspektivy. Pokud rádi zkoušíte něco nového a ještě neznáte paddleboarding, máte příležitost si „pádlování ve stoje“ vyzkoušet.

V zimním období si můžete zabruslit nebo třeba zahrát curling na zamrzlém jezeře, největším lákadlem pro sportovce je však bezesporu řada sjezdařských tras na okolních  horách a běžkařské trasy v okolí jezera.

 

       Ubytování v okolí jezera

   

Studios Bellevue

Cena na noc pro dva - 2 720 Kč
   

Pension Hirschen

Cena na noc pro dva - 3 220 Kč
   

B&B Edelweiss

Cena na noc pro dva - 2 850 Kč

 

Budete-li mít dostatek času, nezapomeňte navštívit nedaleké město Fribourg, hlavní město stejnojmenného kantonu, kde na vás díky jeho středověkému rázu dýchne zvláštní atmosféra dávných časů. Můžete obdivovat umění a architekturu katedrály sv. Mikuláše se 76 m vysokou věží a dalších místních kostelů a klášterů, navštívit muzeum a galerii nebo se jen tak projít malebnými uličkami historického centra.

Autor: Radmila Platková

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Pohádkové Jezero Königsee

Jezero Ohrid – nejen koupání, ale i historie

10 největších jezer ve Švýcarsku

Bohinjské jezero

Lucernské jezero

Mazurská jezera

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 11.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.