Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Lucern

en.wikipedia.orgTohle krásné  švýcarské město překvapí návštěvníky svou malebností a velkým množstvím zajímavých míst. Rychlý rozvoj města je způsoben převážně jeho polohou, jelikož je vhodně umístěno mezi jezerem (leží na západním břehu Lucernského jezera) a horami.

Turismus se zde rozmohl díky půvabnosti celého místa, zasazeného do jedinečné švýcarské přírody. Lucern je velmi často navštěvován také díky karnevalu, který trvá šest dní a koná se již tradičně každým rokem. Jedná se o nejzajímavější a velmi ojedinělou akci.

 

 

cs.wikipedia.org

   Lucernské jezero


Město rozděluje řeka Reuss na dvě části, na Staré a Nové město. Toto rozdělení vedlo ke stavbě mnoha mostů, které by obě části zase spojily.

Nachází se zde i nejstarší zakrytý dřevěný most na světě, tzv. Kaplový most, který je obohacen vodní věží. Tento most se datuje do roku 1332 a své jméno získal podle kaple svatého Petra, která se nachází na jednom konci přemostění.

 

cs.wikipedia.org

   Kaplový most

Bohužel v roce 1993 byl most zasažen požárem, který většinu stavby zničil. Podařilo se ho však obnovit, a to hlavně díky rekonstrukci, která proběhla před požárem a během níž byla provedena registrace všech dřevěných dílů mostu. Tato registrace přispěla k plné obnově celého přemostění podle původní podoby.

 

 

Požár zničil nejen většinu mostu, ale také jeho středověké originální malby. Tyto malby ho zdobily po celé jeho délce. Nacházel se zde i obraz císaře Jindřicha kořícího se svatému Václavu. Některé malby požár ustály, jiné byly restaurovány anebo nahrazeny kopiemi.

Uprostřed mostu se nachází symbol Lucernu, kterým je Vodní věž s osmibokým půdorysem. Věž si během své historie vyzkoušela hned několik funkcí, byla majákem, pokladnicí, vězením a dokonce i mučírnou. Ale hlavně věž s mostem byla součástí městských hradeb.

Kaplový most je jistě největším turistickým lákadlem města, ale ani zdaleka se nejedná o jedinou zajímavost.

 

 

Na břehu jezera vás jistě ohromí místní Kulturní a kongresové centrum Lucern, který je dílem francouzského architekta Jeana Nouvela. Proslulé je hlavně díky jeho excelentní koncertní síni, která je podle všeho jedna z nejkvalitnějších na světě. Je velmi úzká, ale zato dost vysoká a její strop je nastavitelný podle potřeby. Během koncertu je téměř dokonale utlumen zvuk, díky čemu mají návštěvnicí strach vydat jedinou hlásku.

 

  Tipy z booking.com

 

Aparthotel Adler Luzern

Cena na noc pro dva - 2 450 Kč
 

feRUS Hotel

Cena na noc pro dva - 3 250 Kč

 

Tipem na výlet po okolí je určitě hora Pilatus (2128m). Někdejší Pilátské jezero na kopci nad Lucernem je spojeno s bájí, že se jedná o místo posledního odpočinku Piláta Ponského.

Pokud Vás však lákají spíše muzea a technika je vaším koníčkem, jistě musíte navštívit Švýcarské muzeum dopravy, které se nachází právě zde v Lucernu. Jedná se o zábavní komplex, který se věnuje pouze dopravě, a to hlavně lokomotivám, autům, lodím ale i letadlům. Jedná se o opravdu obrovské centrum, kde můžete strávit klidně celý den.

 

                            Další zajímavá musea

Glacier Garden (Gletschergarten)

Museum geologických útvarů

www.gletschergarten.ch

Richard Wagner Museum Museum Richarda Wagnera

www.richard-wagner-museum.ch

Modern Art Museum  Museum moderního umění

www.kunstmuseumluzern.ch

Natur-Museum Luzern Přírodovědné museum

www.naturmuseum.ch

Historisches Museum Luzern Museum historie

https://historischesmuseum.lu.ch

 

   Trasa jízdy autem z Prahy do Lucernu, vzdálenost: 751 km. Čas: 7:16.

Lucern

    www.openstreetmap.org


     Lucern je vzdálen 49 km od Letiště Curych (ZRH)

Trasa letu

   Trasa letu Praha - Curych, přehled letenek na Kiwi.com

    Hotely v této lokalitě

Lucern - hotely 

Zdroj videa: YouTube CC Briana Jones Chase , Lucern

 

Čtěte také:

Vlakové nádraží - Lucerne railway station

MHD v švýcarském Lucernu

Seznam měst - Švýcarsko

Seznam letišť ve Švýcarsku

10 největších jezer ve Švýcarsku

Doba letu do Švýcarska

 

 

 

 

                                 Další švýcarská města
    Bern Basilej Lutych

Lucern

 
    Baden Zermatt Ženeva Davos  
             
             

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.