Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Davos

Toto mondénní  švýcarské horské středisko patří k nejznámějším a nejoblíběnějším v Alpách. Na věhlasu získal Davos jednak díky konání nejrůznějších zejména  lyžařských závodů, přítomnosti mnoha celebrit z celého světa i díky Světovému ekonomickému fóru, které se v Davosu koná každým rokem v lednu. Tohoto setkání se zúčastňují nejvlivnější politici, finančníci, obchodníci a také novináři z celého světa.

Davos je prostě značka prvotřídní kvality poskytovaných služeb, perfektně upravených desítek kilometrů sjezdovek a moderních lanovek i vleků. Navíc je proslulý také svým respektem k životnímu prostředí a jedním z opatření chránícím ovzduší je zákaz vjezdu všech motorových vozidel kromě elektromobilů do města.

 

  

Krátce o historii

V místě dnešního města stála již v roce 1160 osada. Vklínila se do údolí řeky Landwasser na rozhraní mezi Plessurskými Alpami a Albulou, v nadmořské výšce 1560 m. 

V letech 1280 – 1285 si místní obyvatelé postavili kostel svatého Jana Křtitele, který pak byl přestavěn v 15. století. Věhlasu však Davos dosáhl až v 19. století, kdy zde místní lékař Alexander Spengler založil léčebnu pro pacienty s tuberkulózou.

Po roce 1860 nastal s výstavbou první lanovky příliv turistů. Ten ještě zesílil po roce 1890, ve kterém byla do Davosu zavedena železnice.

 

   Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Renania Cena na noc pro dva - 1 610 Kč
  Tip na hotel: Etania Hilfsverein Cena na noc pro čtyři - 2 320 Kč

 

Davos je střediskem zimních sportů

Významný byl pro tohoto vysokohorské alpské středisko rok 1899. Tehdy byla v Davosu otevřena první ledová plocha pro bruslení, která byla zasvěcena ještě téhož roku konáním tehdy čtvrtého mistrovství světa v krasobruslení a evropské soutěže rychlobruslařů. V tomto roce také zahájila provoz lanovka na Schatzalp, kde byla vybudována i sáňkařská dráha.

Další událostí mezinárodního významu bylo mistrovství Evropy v ledním hokeji konané v roce 1926 a dále mistrovství světa v ledním hokeji v roce 1935. V Davosu se konají pravidelně závody ve sjezdovém lyžování i v běhu na lyžích, jak v rámci světových pohárů, tak mistrovství světa.

 

     
                                Předpověď počasí - Davos  
     

 

 

 Vlaky Českých drah jezdí do mnoha horských středisek. Lyžaři můžou v roce 2018 využít vlaků ČD SKI a vydat se do švýcarského Davosu. V Davosu příznivce zimních sportů čeká okolo 300 kilometrů sjezdovek. Každou zimu využije nabídku ČD Ski přes tři tisíce lyžařů. Nabídka skipasů se slevou bude platit od 13. ledna až do 2. dubna 2018.

 

 

Davos je nejen pro bohaté

Toto lázeňské městečko, které láká zejména na zdravý horský vzduch v nadmořské výšce 1560 m je nejvýše položeným městem v Evropě. Impozantní je okolní scenérie tvořená vysokými alpskými štíty. V Davosu žije cca 13 tisíc stálých obyvatel, a to ve dvou městských částech – Davos Dorf a Davos Platz. Turistům a návštěvníkům je k dispozici téměř 6 tisíc lůžek v hotelech všech kategorií a dalších více než 16 tisíc lůžek v apartmánech a privátech.

Přestože má Davos pověst luxusního, komfortního a drahého horského střediska, mohou zde najít zajímavé ubytování i běžní turisté. Mohou například využívat nejrůznějších výhod a slev, například v podobě čipové karty Davos Klosters Inclusive, která držitele opravňuje k bezplatnému používání všech místních lanovek, městských autobusů nebo 36 kilometrů Rhétské dráhy, a to jak v zimním období tak v létě.

 

Davos leží ve vzdálenosti 122 km od Letiště Curych (ZRH)


Trasa jízdy  autem z Prahy do Davosu. Vzdálenost: 698 km. Čas: 7:14. Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

 

 

                                                Další švýcarská města
  Bern Basilej Bernu Curych Lutych  
  Ženeva Lucern Baden Zermatt

Lausanne

 
             

 

 

logo

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam měst - Švýcarsko

 

Seznam letišť ve Švýcarsku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.