Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Londýn, jak jej jinde nenajdete - Covent Garden

Čtvrť pouličních umělců, divadel, hospůdek a zajímavých obchůdků. Covent Garden název nejen londýnské čtvrti, ale i další název královské opery.  Natáčela se zde i řada filmů, z nichž nejznámější je My Fair Lady. Chcete-li zažít Londýn jinak, pak sem nezapomeňte při své cestě zabrousit. 

 

 

Covent Garden je okrsek v centrálním Londýně, ohraničen ulicemi High Holborn, Kingsway, Strand a Charing Cross Road. Jedná se o jediné místo v Londýně, kde mohou působit pouliční umělci či hudebníci. Velké množství těchto pouličních představení utváří specifickou atmosféru čtvrti.

 

Něco málo z historie

Původním jménem Convent Garden bylo zemědělským územím, patřícím k Westminsterskému opatství, které po dlouhou dobu zásobovalo zeleninou a ovocem Londýn. Později se toto území stalo díky královskému patentu navždy územím hraběte z Bedfordu.

Francis Russell, 4. hrabě z Bedfordu položil v 17. století základy současnému vzhledu Covent Garden. Přestavbou byl pověřen anglický renesanční architekt Inigo Jones, jež zde vytvořil velký otevřený prostor (piazzu). Díky tomu se oblast stala tržním místem a zejména po velkém požáru Londýna byla považována za největší tržiště v Londýně.

 

 

       Mapa - openstreetmap.org


Ubytování v Covent Garden

 

Neal Street

Cena na noc pro čtyři - 5 120 Kč
 

Kingsway Hall Hotel

Cena na noc pro dva - 6 580 Kč
 

Library

Cena na noc pro dva - 7 210 Kč

 

 

Čtvrť trhů

Přibližně od 15. století až do roku 1973 se zde pravidelně konaly květinové a zeleninové trhy. V roce 1973 byly trhy přesunuty kvůli rušné dopravě jihozápadně do Nine Elms.

V současné době tu najdete tři trhy: Jubilee Market, East Colonade Market a nejznámější Apple Market, který byl v roce 1980 přestavěn na obchodní centrum. Apple Market okupují malé butiky, stánky se zajímavým jídlem i stánky se suvenýry. Vyhlášený čas pro návštěvu je v průběhu adventu, kdy se můžete potěšit pohledem na velkolepou vánoční výzdobu.

 

 

Přehled - obchody

Přehled - kam za jídlem, do baru, kavárny

Přehled - co navštívit, zábava, památky

 

Výlet za poznáním

Pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět, jsou k dispozici hned dvě muzea. Prvním je Londýnské muzeum filmu s expozicí Jamese Bonda či Sherlocka Holmese. Druhé muzeum se věnuje vývoji Londýnské dopravy.

Potřebujete-li se odreagovat, nasedněte na trasu metra Picadilly Line a vystupte ve stanici Covent Garden. Projděte se zdejšími ulicemi, na chvíli se zastavte a vychutnejte si zdejší atmosféru nad šálkem kávy či sklenicí dobrého vína.

 

Autor: Kateřina Morávková

 

Video průvodce - Covent Garden

Zdroj: YouTube, Vidtur, Creative Commons

Shopping Areas in London - Covent Garden Video Guide

 

 

 

Čtěte také:

Notting Hill – čtvrť, kterou byste neměli minout!

Navštivte londýnský podmořský svět!

Kam vyrazit v hlavním městě Anglie?

Londýnská čtvrť - Chinatown

Nákupování v Regent Street

Průvodce - Trafalgar Square

Přehled - londýnská muzea

Westminsterská Katedrála

Přehled - londýnské trhy

Průvodce - Oxford Street

Průvodce oblastí Soho

MHD v Londýně

Advent v Londýně

Tower of London

Piccadilly Circus

Regent's Park

Brighton


 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.